Zamknij

Dom za 1 euro w słonecznych Włoszech. Kolejna zaskakująca oferta władz miast

Nina Czochara
30.01.2020 11:54
Taranto we Włoszech
fot. Shutterstock

Władze włoskiego miasteczko Taranto zachęcają do kupna domu za symboliczne 1 euro. Aby stać się właścicielem takiej posiadłości, trzeba jednak spełnić określone warunki.

Taranto położone jest w regionie Apulia, na tzw. "pięcie Włoch". Choć jest niezwykle malowniczym miejscem, w ostatnich latach zmaga się z problemem wyludniania. Jeszcze kilka lat temu mieszkało tam ok. 40 tys. osób, teraz liczba spadła zaledwie do 3 tys. Celem akcji wprowadzonej przez władze Taranto jest przyciągnięcie nowych mieszkańców do historycznego centrum miasta. 

Taranto we Włoszech: domy za 4 zł

Władze Taranto chcą również poprawić wizerunek miasteczka. Dotychczas miejscowość kojarzyła się głównie z hutą, która zanieczyszczała powietrze. Mieszkańcy, którzy zdecydowali się tam zostać, przekonują jednak, że miejsce to ma bardzo wiele do zaoferowania. Przepięknie prezentuje się stare miasto, które znajduje się na pasie lądu pomiędzy morzem a laguną. 

Zobacz także

Zagłosuj

Chciałbyś/chciałabyś zamieszkać we Włoszech?

Liczba głosów:

Rada miasta, za sprawą akcji sprzedaży domów za 1 euro, postawiła sobie za cel przywrócenie 25 000 mieszkańców z powrotem. Początkowo na sprzedaż zostanie wystawionych jedynie 5 nieruchomości - jeśli akcja spotka się z pozytywnym przyjęciem, do tej "puli" zostaną dodane kolejne domy. 

Aby stać się właścicielem domu za 1 euro, trzeba spełnić kilka warunków, m.in. zobowiązać się do remontu nieruchomości w ciągu trzech lat i zamieszkania w niej. 

W ciągu ostatnich kilku lat wiele włoskich miast (na Sycylii i Sardynii) zaczęło sprzedawać "domy za 1 euro". Celem akcji jest ożywienie opustoszałych miejscowości i zachęcenie nowych osób do przeprowadzki. 

ZOBACZ TAKŻE:

•  Pobyt w domu Julii w Weronie za list miłosny? Zaskakujący konkurs na walentynki

•  Domy za darmo na Sycylii. Zaskakująca oferta włoskiego miasteczka

Źródło: Daily Mail

___

RadioZET.pl/NC