Zamknij

Dom za 1 euro. Niezwykła oferta włoskiego miasteczka

Redakcja
24.04.2018 10:34
 Sambuca di Sicilia
fot. Shutterstock

Władze miasteczka Sambuca di Sicilia na Sycylii wystawiły na sprzedaż 17 domów za symboliczną cenę 1 euro. Chcą w ten sposób zachęcić ludzi do osiedlenia się w tym przepięknym włoskim zakątku.

Podobnie jak w innych regionach Włoch, pomysł sprzedaży domów za 1 euro ma zapobiec wyludnianiu się miasteczka i wpłynąć na rozwój turystyki. Według ekspertów, takie projekty bardzo pozytywnie wpływają na rozwój przedsiębiorczości danego terytorium.

Sambuca di Sicilia to niewielka miejscowość położona niecałe 70 km od Palermo, na włoskiej Sycylii. W 2016 roku właśnie to miasteczko zostało uznane za najpiękniejsze we Włoszech. 17 domów przeznaczonych na sprzedaż znajduje się w obrębie zabytkowej starówki miasteczka. Władze chcą w ten sposób przyciągnąć do miasteczka inwestorów i turystów. 

Dom za 1 euro: jakie wymagania trzeba spełnić?

Aby nabyć dom za symboliczną cenę 1 euro, należy najpierw zgłosić chęć uczestnictwa w projekcie - wszystkie zgłoszenie będą przyjmowana do 2 maja 2018. Następnie należy wpłacić kaucję 5 tysięcy euro. Kupujący muszą się też zobowiązać do odrestaurowania budynku w ciągu 3 lat

Burmistrz miasteczka Sambuca di Sicilia poinformował, że zainteresowanie projektem "Dom za 1 euro" jest bardzo duże. Wpłynęło już kilkadziesiąt wniosków od zainteresowanych osób.

Zobacz także

___

Golarki i trymery bikini

RadioZET.pl/onet.pl/NC