Zamknij

Domek we Włoszech za… cztery złote. Ciekawa oferta władz miasta

Redakcja
31.01.2018 17:01
Domek we Włoszech za… cztery złote. Ciekawa oferta władz miasta
fot. Flickr

Wspaniałe krajobrazy, czyste powietrze oraz włoskie domki za cztery złote. To właśnie oferuje miejscowość Ollolai na wyspie Sardynia. Władze miasta robią wszystko, aby zachęcić ludzi do osiedlania się.

Urokliwa miejscowość Ollolai kryje się w górzystym regionie Barbagia, na wyspie Sardynia. Na przestrzeni lat liczba mieszkańców w tym włoskim miasteczku zmniejszyła się z 2250 do 1300 osób. Powodem takiej sytuacji jest to, że młodzi mieszkańcy wyjeżdżają do większych miast. Porzucają tym samym swoje rodzinne domy, które z czasem popadają w ruinę. 

Władze Ollolai, obawiając się wyludnienia, postanowiły w nietypowy sposób przyciągnąć nowe osoby do maisteczka. Do sprzedaży wystawiono 200 opuszczonych domów. Ich ceny zaczynają się już od 1 euro, czyli niewiele ponad 4 złotych! Jest jednak haczyk. Nabywca takiego budynku musi w ciągu trzech lat od zakupu przeprowadzić jego remont. A średni koszt odnowienia takiego domu to… 20 tysięcy euro (czyli około 83 tysiące złotych).

Chętnych jednak nie brakuje. Po opublikowaniu ogłoszenia władze miasta otrzymały już ponad sto ofert kupna z całego świata. Do tej pory sprzedano trzy opuszczone domy.

Akcja wyprzedaży domów ma trwać do 10 lutego. W pierwszej kolejności przyjmowane są propozycje zakupu nieruchomości, w celu otworzenia biznesu. Burmistrz Ollolai, Efisio Arbau ma nadzieję, że „dzięki temu uda się wyremontować domy, stworzyć nowe miejsca pracy i ożywić lokalną gospodarkę”.

Źródło: rp.pl, podroze.gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC