Zamknij

Karaibska wyspa zachęca do pracy zdalnej. Można tam zostać nawet 18 miesięcy

31.03.2021 11:47
Dominika. Karaibska wyspa zachęca do pracy zdalnej. Można tam zostać nawet 18 miesięcy
fot. SHUTTERSTOCK

A gdyby tak rzucić wszystko i pracować zdalnie z rajskiej wyspy? Teraz jest to możliwe. Nowy program wizowy umożliwia osiedlenie się na przepięknej Dominice nawet przez okres 18 miesięcy oraz pracę w wyjątkowej scenerii.

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa ogromna liczba pracowników z całego świata przeszła na pracę zdalną. Zdecydowana większość z tych osób może tak naprawdę wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca na ziemi, niekoniecznie z domu. Wystarczy biurko, wygodne krzesło i dostęp do internetu. Z myślą o tej grupie pracowników Dominika zaoferowała nowy program wizowy umożliwiający pracę zdalną.

Dominika. Pracuj zdalnie na rajskiej wyspie

Choć "Dominika" wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z damskim imieniem, to słowo to ma także inne znaczenie, a mianowicie jest nazwą przepięknej wyspy położonej na Morzu Karaibskim, pomiędzy Gwadelupą i Martyniką. Językiem urzędowym jest angielski, dlatego bez problemu będzie można komunikować się z mieszkańcami kraju. Do najpopularniejszych atrakcji wyspy zaliczane są źródła mineralne oraz górskie jezioro z naturalnie podgrzewaną wodą. Ponadto znajdziemy tam także las tropikalny z kolejką linową wśród koron drzew czy wyjątkowe wodospady. Prawda, że brzmi zachęcająco?

Jak podaje portal Wakacyjnipiraci.pl, Dominika uruchomiła nowy program wizowy WIN "Work in Nature", który umożliwia osiedlenie się na wyspie na okres do 18 miesięcy oraz pracę zdalną w tej wyjątkowej scenerii.

Jak dalej czytamy w serwisie, osoby, które chcą złożyć wniosek, muszą spełnić określone warunki, tj. mieć przynajmniej 18 lat, spodziewać się dochodu w wysokości minimum 50 000 USD w ciągu kolejnych 12 miesięcy oraz posiadać niezbędne środki finansowe do utrzymania siebie oraz przykładowo partnera, z którym wybiorą się na wyspę. Ponadto wnioskodawcy mają obowiązek wnieść bezzwrotną opłatą w wysokości 100 USD.

Z kolei wiza "Work in Nature" to koszt w wysokości 800 USD dla osób samotnych oraz 1200 USD dla rodzin. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć pod tym LINKIEM.

RadioZET.pl/Wakacyjnipiraci.pl