Domki na drzewie w Polsce. To miejsce cieszy się ogromną popularnością

21.02.2020 15:05

To bez wątpienia jeden z najbardziej nietypowych hoteli w Polsce. Zaciszne domki znajdują się w malowniczej, leśnej okolicy w Nałęczowie. Tutaj naturę można mieć na wyciągnięcie ręki. Dosłownie. 

Domki na drzewie w Nałęczowie fot. Instagram/wdrzewach

Nałęczów od lat kusi osoby szukające odpoczynku i pragnące podreperować swoje zdrowie - to jedyne w Polsce uzdrowisko o profilu kardiologicznym. Miasto może się też pochwalić niecodzienną atrakcją, a właściwie miejscem noclegowym, które przenosi dorosłych w świat dziecinnych marzeń o zamieszkaniu w domku na drzewie.

Domki na drzewie w Nałęczowie

Domki na drzewie działają jako hotel i zdają się idealnie wtapiać w otoczenie. Do wynajęcia dostępne są cztery drewniane apartamenty: "Sosna", "Grab", "Jodła" i "Tuja". Ich nazwy powstały od drzewa, przy którym zostały zbudowane. 

Największym atutem domków jest oczywiście ich lokalizacja - znajdują się nad stromo opadającym wąwozem (na wysokości od 2 do 4,5 metrów nad ziemią). Dzięki temu goście mają za oknami fantastyczny widok i możliwość podglądania okolicznej fauny i flory (w wyposażeniu jest nawet lornetka!). Zapewniona jest też oczywiście cisza i relaks. To idealne miejsce dla osób pragnących odpocząć od zgiełku i pospiechu większych miast.

ZOBACZ TAKŻE: Dom z czekolady do wynajęcia. Zaskakująca oferta noclegu

Domki, chociaż mają około 20 m2 powierzchni, są komfortowo wyposażone i zapewniają wszystko to, co niezbędne do spokojnego wypoczynku. Wewnątrz znajduje się sypialnia, łazienka i kącik kuchenny z podstawowym sprzętem. Ogromnym atutem są też drewniane tarasy oraz balkony widokowe, na których można wypoczywać w otoczeniu leśnego krajobrazu. 

Dużą popularnością cieszy się ostatni ze stworzonych apartamentów - "Tuja" - który oprócz standardowego wyposażenia posiada również taras na dachu (fantastyczny punkt widokowy), a nawet strefę z sauną. Ale to nie koniec "atrakcji". Właściciele drewnianych apartamentów zapewniają, że codziennie rano pod każdy domek dostarczany jest kosz piknikowy, w którym goście znajdą śniadanie. Z kolei po południu serwowana jest kawa z ciastem. 

Domki cieszą się bardzo dużą popularnością - w przypadku sezonu letniego trzeba je wynajmować przynajmniej z rocznym wyprzedzeniem. Drewniany apartament można wynająć w cenie od 400 do 600 zł za dobę. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Najbardziej nietypowe hotele świata [TOP 10]

• Hotel w 6-tonowym ziemniaku? Za 200 dolarów można zarezerwować tam noc

• Wakacje w igloo. Zobacz 8 najpiękniejszych hoteli lodowych w Europie

___

RadioZET.pl/NC

Oceń