Zamknij

Domy we Włoszech za 1 euro? Ruszyła kolejna sprzedaż w dwóch miasteczkach

Nina Czochara
12.04.2019 10:29
Zungoli  w Kampanii
fot. Flickr

1 euro, czyli  nieco ponad 4 złotych wystarczy, by kupić nieruchomość w dwóch włoskich miejscowościach - w Kampanii i na Sycylii. Aby stać się właścicielem domu we Włoszech, trzeba jednak spełnić określone warunki.

Domy za symboliczną kwotę 1 euro to coraz popularniejsze propozycje sprzedaży nieruchomości we Włoszech. W każdym przypadku chodzi o jedno -przyciągnięcie do swojego regionu nowych mieszkańców i inwestorów. Teraz dom za około 4 złote można kupić w Zungoli (Kampania) oraz Mussomeli (na Sycylii). 

Domy w Kampanii za 1 euro

Zungoli w Kampanii zostało uznane z jedną z najpiękniejszych włoskich wiosek w 2015 roku. Miejscowość, zamieszkiwana przez zaledwie tysiąc osób, leży w Apeninach. Teraz lokalne władze chcą przyciągnąć nowe osoby i ożywić okolicę. Właśnie w tym celu uruchomiono sprzedaż opuszczonych nieruchomości za symboliczną kwotę - 1 euro. Oferowane domy mają do 100 metrów kwadratowych.

Aby kupić nieruchomość za 1 euro, trzeba pobrać specjalny formularz, a także zobowiązać się do renowacji domu w ciągu trzech lat od zakupu. Trzeba również określić, czy nieruchomość będzie wykorzystywana po remoncie jako prywatny dom, pensjonat czy sklep rzemieślniczy.

Do formularzu trzeba również dołączyć kopię dowodu tożsamości i przesłać to wszystko do biura burmistrza pocztą elektroniczną lub klasyczną. Następnie pozostaje oczekiwanie na odpowiedź od Paolo Caruso (burmistrz Zungoli).

Podobnie jak w przypadku innych tanich nieruchomości, także tutaj kupujący muszą wpłacić depozyt - w wysokości 2000 euro. Prace remontowe muszą rozpocząć się w ciągu kilku miesięcy od finalizacji transakcji. Po zakończeniu prac depozyt jest zwracany.

Przeczytaj także: Dom na Sycylii za jednego dolara? Zaskakująca oferta władz włoskiego miasteczka 

Nieruchomość za 4 zł na Sycylii

To nie jedyna miejscowość we Włoszech, która oferuje domy za 1 euro. Podobna oferta pojawiła się w Mussomeli na Sycylii - miejscowość zamieszkuje około 11 tysięcy osób. Miasteczko jest położone na wzgórzu, na wysokości 700 metrów nad poziomem morza. Oferty domów za symboliczną kwotę są dostępne na stronie agencji nieruchomości.

Obecnie w ofercie znajdziemy około 100 nieruchomości, ale możliwe, że w najbliższym czasie pojawi się 400 kolejnych. Podobnie jak w przypadku nieruchomości w Zungoli, także tutaj trzeba wpłacić kaucję (5000 euro) i zobowiązać do remontu w ciągu trzech lat.

Przeczytaj także:

Luksusowa posiadłość we Francji za 56 zł? Zaskakująca oferta sprzedaży

Domy za 1 euro. Nietypowe ogłoszenia w 15 miejscowościach 

Źródło: TVN24

___

RadioZET.pl/NC