Zamknij

Kolejne włoskie miasto sprzedaje domy za 1 euro. Można zamieszkać nad samym morzem

11.06.2021 12:08
Domy za 1 euro we Włoszech. Możesz zamieszkać w mieście Tarent nad morzem
fot. SHUTTERSTOCK

Rzuć wszystko i wyjedź... do Włoch! Kolejne miasto, tym razem położone w południowej części kraju, sprzedaje domy za symboliczną kwotę 1 euro. Oferta jest o tyle atrakcyjna, że miejscowość znajduje się nad samym morzem.

To nie pierwszy raz, kiedy władze włoskiego miasteczka decydują się na sprzedaż nieruchomości za 1 euro. Przypomnijmy, że jakiś czas temu pisaliśmy o podobnych ogłoszeniach oferowanych m.in. w miejscowości Bisaccia w regionie Kampania, Cinquefrondi w południowej Kalabrii czy Troina na Sycylii. Teraz nadeszła kolej na miasto Tarent, położone w południowej części kraju tuż nad samym morzem.

Domy za 1 euro we Włoszech. Zamieszkaj w mieście Tarent nad morzem

Najczęściej celem akcji "domy za 1 euro we Włoszech" jest zapobieganie porzucaniu wiosek oraz odzyskanie niezamieszkałych budynków znajdujących się w historycznym centrum. Tym razem jednak sprawa wygląda nieco inaczej. Rzeczywiście dzielnica Tarentu, w której zlokalizowane są nieruchomości za 1 euro, w ostatnim czasie mocno się wyludniła. Ale w przeciwieństwie do innych tego typu ogłoszeń, miasto nie ma większych problemów demograficznych - gminę zamieszkuje ponad 200 tys. osób.

Oferta jest jeszcze o tyle atrakcyjna, że Tarent położony jest nad samym morzem.

Osoby, które zdecydują się kupić dom za 1 euro, oczywiście zobowiązane są do jego wyremontowania. Władze Tarentu jednak idą na rękę przyszłym nabywcom nieruchomości i oczekują depozytu w wysokości zaledwie 1000 euro (zazwyczaj wynosi on od 2000 w górę).

Co więcej, kupujący wcale nie będą musieli osiedlić się w mieście. Mogą np. wynajmować mieszkanie turystom. 

Jak podaje portal Rp.pl, władze miasta Tarent wystawiły na sprzedaż łącznie ponad 50 mieszkań w dziewięciu budynkach. 

RadioZET.pl/Rp.pl