Zamknij

Dowieziesz komuś zagubioną walizkę? Możesz zarobić ponad 2000 zł

Redakcja
10.07.2018 11:10
Bagaże na lotnisku
fot. Pixabay

Zagubiony bagaż dotrze znacznie szybciej do właściciela, a prywatne osoby będą mogły zarobić na pomocy liniom lotniczym – tak wygląda innowacyjny plan Delty. Czy nowa usługa spotka się z powszechnym uznaniem pasażerów i kierowców? 

Delta rozpoczęła współpracę z Roadie – firmą, która łączy prywatnych kierowców z osobami, które chcą nadać przesyłkę. Serwis przypomina usługi tradycyjnych kurierów, ale bazuje na zarejestrowanych na specjalnej stronie użytkownikach, którzy mogą zabrać przesyłki niejako przy okazji swoich podróży czy nawet dojazdów do pracy. 

Co to oznacza w praktyce? Że dzięki nowej usłudze zagubiony bagaż, który Delta potrzebuje dostarczyć do adresata, może przejąć każdy podróżny. Oczywiście pod warunkiem, że zarejestruje się w specjalnej aplikacji. Jeśli więc jesteś na lotnisku i jedziesz w określonym kierunku, możesz pomóc liniom lotniczym oraz właścicielowi zagubionej walizki i oczywiście na tym zarobić.

Nawet 2400 zł za dowóz zagubionej walizki

W aplikacji kierowca widzi, jak duży jest bagaż, gdzie trzeba go dostarczyć i ile dostanie za to pieniędzy. 

– Kierowcy mogą zarobić do 60 USD za dostawy lokalne i do 650 USD za bagaż dostarczany na długim dystansie – zapewnia firma Roadie.

Taka współpraca to nie tylko szansa na dodatkowy zarobek dla kierowcy. To również bardzo dobra wiadomość dla podróżnych, którym zagubił się bagaż. Okazuje się, że od czasu powstania nowej usługi czas dostawy spadł o ok. 65 proc. w porównaniu z tradycyjnym usługami kurierskimi.

Zobacz także

Czy nasz bagaż będzie „bezpieczny”?

Wielu podróżnych do nowej aplikacji Delty podchodzi dość ostrożnie. W komentarzach pojawiają się obawy przede wszystkim o bezpieczeństwo bagażu. Firma Roadie zapewnia, że wszelkie obawy są bezzasadne, ponieważ można na bieżąco obserwować status zwrotu swojej walizki.

– Możesz obserwować swoją paczkę/bagaż na każdym kroku dzięki śledzeniu w czasie rzeczywistym. Dodatkowo każda dostawa jest ubezpieczona na 500 USD – informują na stronie aplikacji.

To niejedyna innowacyjna usługa związana z zagubionymi bagażami. W ostatnim czasie w zaktualizowanej wersji aplikacji można zgłosić roszczenia dotyczące uszkodzenia bagażu bez wizyty w biurze obsługi. Wystarczy zgłosić to w aplikacji przez telefon. 

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC