Zamknij

Dramatyczny lot Ryanaira. Cztery osoby straciły przytomność w samolocie

Redakcja
04.02.2020 11:22
Samolot Ryanaira
fot. pixabay

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu Ryanair lecącego z Budapesztu do Edynburga. W czasie lotu aż czworo pasażerów straciło przytomność, co wywołało panikę na pokładzie. Jeden z podróżnych określił ten rejs "lotem z piekła rodem". 

Ten lot Ryanaira wielu pasażerów zapamięta na długo. W czasie trwającego około 2 godziny lotu aż cztery osoby straciły przytomność. Całe zdarzenia opisał w wywiadzie dla zagranicznych mediów jeden z podróżnych, a zarazem poszkodowanych - 27-letni Shaun Pinkerton.

Ryanair. 4 osoby zemdlały na pokładzie

Jak podaje "The Independent", mniej więcej godzinę po starcie samolotu przytomność stracił 17-letni podróżny, a chwilę później zemdlało troje kolejnych pasażerów (w tym 27-letni Pinkerton). Załoga musiała bardzo szybko zareagować - personel udzielił poszkodowanym niezbędnej pomocy i podał maski tlenowe. 

- Wszyscy zaczęli panikować. Wciąż nie wiemy, co tak naprawdę się stało. To był lot z piekła rodem - przyznał później w wywiadzie Shaun Pinkerton.

Port lotniczy w Edynburgu potwierdził, że załoga lotnicza zwróciła się z prośbą o udzielenie pierwszej pomocy, a zespół ratowników medycznych czekał na lotnisku podczas lądowania. Pasażerowie potrzebujący pomocy zostali przejęci przez lekarzy w celu dalszego leczenia.

Zobacz także

- Z tym lotem było coś nie tak. Podróżni martwili się, że nie ma wystarczającej ilości tlenu – powiedział Pinkerton. – Nie rozumiem, dlaczego samolot nie wylądował wcześniej awaryjnie – dodał.

Zdaniem mężczyzny maszyna miała awarię. 27-letni pasażer przyznał, że będzie się domagał odszkodowania za tak traumatyczne doświadczenie. 

Linie Ryanair podały w oświadczeniu, że całe zdarzenie nie wynikało z awarii maszyny i podkreśliły, że z samolotem było wszystko w porządku.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Tragedia na pokładzie samolotu. Zmarła 10-letnia dziewczynka

•  Dramat na lotnisku. Pasażerka zmarła po wyjściu z samolotu

Źródło: The Independent

___

RadioZET.pl/NC