Zamknij

Można zwiedzić jeden z najsłynniejszych hoteli na świecie. Cena zwala z nóg

19.10.2021 14:58
Dubaj. Można zwiedzić jeden z najsłynniejszych hoteli na świecie. Cena zwala z nóg
fot. robertharding/EASTNEWS

Z okazji 50-lecia powstania Zjednoczonych Emiratów Arabskich przygotowano dla turystów nową atrakcję. Już teraz można zwiedzić jeden z najsłynniejszych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie - Burj al Arab w Dubaju. Za wejście do obiektu trzeba jednak słono zapłacić.

Burj al Arab to jeden z najpopularniejszych hoteli na świecie. Wybudowany został w 1999 roku na sztucznej wyspie położonej zaledwie kilkaset metrów od plaży w Zatoce Perskiej. Kształtem przypomina żagiel, co zapewniło mu ogromną rozpoznawalność. Na uwagę jednak zasługuje nie tylko konstrukcja obiektu, ale także jego wysokość. Liczy on aż 321 m, co czyni go najwyższym budynkiem hotelowym świata.

Zobacz także: Dubaj - co warto zobaczyć? Oto 8 najlepszych atrakcji

Burj al Arab słynie również ze swojego luksusu. Specjaliści z branży hotelowej po zapoznaniu się ze standardem budynku rozważali stworzenie szóstej kategorii hotelowej. Do dziś nazywa się go pierwszym sześcio- lub nawet siedmiogwiazdkowym hotelem. W obiekcie znajdują się wyłącznie apartamenty - największy zajmuje powierzchnię 780 metrów kwadratowych. Ponadto są tam m.in. restauracje, baseny, studio fitness, muzeum, biblioteka, solarium, a także... lądowisko dla helikopterów. 

I choć do niedawna wejście do hotelu było możliwe tylko po zarezerwowaniu noclegu lub posiłku w tamtejszej restauracji, teraz się to zmieniło. Jak podaje portal fly4free.pl, z okazji 50-lecia powstania Zjednoczonych Emiratów Arabskich turyści - po raz pierwszy w historii - mogą zwiedzić ten słynny obiekt.

Dubaj. Można zwiedzić jeden z najsłynniejszych hoteli na świecie. Cena zwala z nóg

Mieszkańcy Dubaju oraz turyści mają teraz możliwość wykupienia zorganizowanej wycieczki, podczas której zostaną oprowadzeni po tym wyjątkowym hotelu. Na uczestników wyprawy czekać będzie specjalny pojazd, który zawiezie ich pod obiekt. Następnie zwiedzą atrium oraz Apartament Królewski. W planie jest również oprowadzenie po interaktywnym Experience Suite, gdzie można zobaczyć m.in. pierwsze szkice budynku.

Zobacz także: Tu marzenia stają się rzeczywistością. Cuda architektoniczne Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Niestety za zwiedzanie hotelu trzeba jednak słono zapłacić. 90-minutowa wycieczka po Burj al Arab kosztuje 109 USD, czyli około 430 zł. To jednak nadal o wiele mniej niż nocleg. Przeciętne ceny za pokój zaczynają się od 1300 USD.

RadioZET.pl/fly4free.pl