Zamknij

Dubaj – wiza łatwiejsza do otrzymania, niż myślisz! Sprawdź, jak załatwić wizę do Dubaju

Marta Wilczkowska
28.11.2020 13:03
Wieżowce w Dubaju
fot. Shutterstock

Dubaj to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami. Nic dziwnego, że niezależnie od pory roku przyciąga całe grupy turystów. Aby podziwiać piękno tego kraju, trzeba jednak posiadać wizę. Jej uzyskanie to nic trudnego, ale jest niezbędne. Zobacz, jak szybko i sprawnie załatwić wizę do Dubaju.

Chcąc wybrać się na nieco bardziej orientalne wakacje, musimy pamiętać o tym, że w wielu miejscach wymagana jest wiza. Zatem, aby zobaczyć Kambodżę, musimy zaopatrzyć się w wizę, podobnie sytuacja wygląda w przypadku wizy do Izraela czy wizy do Egiptu.

Wspominając o Dubaju, większość będzie mieć zapewne przed oczami wysokie, dumnie piętrzące się nad miastem budynki i bogactwo przeplatające się z biedą, a także nowoczesność połączoną z tradycją. Dubaj słynie na całym świecie właśnie z tych unikatowych połączeń. Niezwykła atmosfera miejsca, w którym tradycyjna kultura szariatu przeplata się z luksusowymi samochodami i złotymi posadzkami, gwarantuje niezapomniane wrażenia z podróży.

Oprócz zaplanowania wycieczki trzeba także pamiętać o wyrobieniu wizy. Jest ona niezbędna do tego, aby wjechać do kraju. Czy jej wyrobienie jest trudne? Jak sprawnie otrzymać wizę do Dubaju? Jak długo trwa wyrabianie wizy do Dubaju? Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje.

Dubaj – cena

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają bardzo przyjazną politykę wizową wobec turystów z Polski. Dokument jest co prawda niezbędny do wkroczenia na ich teren, ale po pierwsze: wiza jest bezpłatna, a po drugie – otrzymasz ją na lotnisku docelowym. Po przylocie wystarczy udać się do stanowiska imigracyjnego, by otrzymać wbicie do paszportu darmowej wizy turystycznej. Zezwala ona na łączny pobyt 90-dniowy, a do tego uprawnia do wielokrotnego wjazdu. Zachowuje ważność przez kolejnych 6 miesięcy. Trzeba jednak pamiętać o tym, by nie przekroczyć długości pobytu, a przedłużenie wizy 90- dniowej nie jest możliwe.

Dubaj – wiza turystyczna i inne

Oprócz wizy turystycznej, która wydawana jest najczęściej, istnieją również inne rodzaje dokumentu uprawniającego do podjęcia innych rodzajów aktywności. Mowa o wizach:

  • usługowych
  • wizytowych
  • tranzytowych
  • pracowniczych.

Przed wystąpieniem o wydanie konkretnej, trzeba zapoznać się ze szczegółowymi wymogami kraju. Najbardziej rzetelne i aktualne informacje najlepiej uzyskać w ambasadzie Dubaju. Przepisy dotyczące wydawania wiz często się zmieniają, dlatego lepiej zasięgnąć informacji u źródła odpowiednio wcześnie i mieć pewność, że są prawidłowe.

Dubaj – wiza w zależności od miejsca zamieszkania

Powyższe informacje dotyczą osób posługujących się polskim paszportem. Regulacje dotyczące wydawania wiz uprawniających do wkroczenia na teren Dubaju są różne, w zależności od kraju pochodzenia. Wszelkie wątpliwości najlepiej rozwiać kontaktując się z przedstawicielem Ambasady lub zapoznając się z informacjami zamieszczonymi na jej stronie.

Dubaj wiza - zasady 

Wybierając się do Dubaju, trzeba pamiętać o kilku zasadach:

  • nie wolno mieć przy sobie żadnych środków odurzających
  • alkohol mogą mieć przy sobie tylko pełnoletni, posiadający odpowiednie zezwolenie wydane przez policję
  • zabronione jest wwożenie materiałów pornograficznych i innych, które mogłyby godzić w muzułmańską kulturę (w tym treści obsceniczne).
  • maksymalna suma pieniędzy, jakie można mieć przy sobie, to 40 tysięcy dirhamów – dotyczy to także nieletnich.

W kraju obowiązują nieco inne zasady niż w Polsce i trzeba pamiętać o ich stosowaniu. Byliście już kiedyś w Dubaju? A może znajduje się on na liście waszych podróżniczych priorytetów?