Zamknij

To najwyżej położony basen bez krawędzi na świecie. Widoki są imponujące

06.05.2021 14:04
Basen bez krawędzi w Dubaju
fot. Emaar/Address Beach Resort/Ferrari Press/East News

Dubaj nazywany jest miastem rekordów. To tutaj znajdują się najwyższe na świecie budynki (z Burdż Chalifa na czele), największe centra handlowe czy największe zbudowane przez człowieka wyspy. Teraz do listy trzeba dopisać najwyżej położony na świecie basen bez krawędzi. 

Dubaj może pochwalić się kolejną niesamowitą atrakcją. Ci, którzy oprócz relaksu szukają też wrażeń i zapierających dech w piersiach widoków, powinni odwiedzić niedawno otwarty basen na dachu jednego z dubajskich hoteli. 

Dubaj. Otwarto najwyżej położony basen bez krawędzi

Basen powstał na 77. piętrze hotelu Address Beach Resort. Goście mogą podziwiać niesamowitą panoramę Dubaju, pływając na wysokości 293 metrów (to niewiele mniej od mierzącej ponad 320 metrów wieży Eiffla).

Atrakcja wrażenie nie tylko za sprawą rekordowo wysokiego położenia, ale też pozostałych wymiarów – długością blisko 95 metrów i szerokością 16,5 metrów. To niemal dwa razy więcej niż mierzy basen olimpijski.

Warto podkreślić, że z basenu mogą skorzystać wyłącznie goście hotelowi, którzy skończyli 21 lat. Panoramę Dubaju można podziwiać też z restauracji Zeta Seventy Seven, położonej na tym samym, 77. piętrze.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Dubaj chwalił się też inną atrakcją –  tarasem widokowym położonym na wysokości 240 metrów. Został on udostępniony jeszcze przed oficjalnym otwarciem wieżowca The Palm Tower. Taras znajduje się on na 52. piętrze budynku i oferuje przepiękny piękny widok na wyspę Palm Jumeirah.