Zamknij

Dym na pokładzie samolotu British Airways. Konieczna była ewakuacja pasażerów

Nina Czochara
06.08.2019 10:11
British Airways
fot. Pixabay

Chwile grozy przeżyli pasażerowie samolotu linii British Airways. Na krótko przed lądowaniem kabina w samolocie wypełniła się dymem. Kilkanaście osób na pokładzie odniosło lekkie obrażenia. 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czasie lotu z Londynu do Walencji w Hiszpanii. Około 10 minut przed planowanym lądowaniem dym wypełnił kabinę pasażerską. Zdjęcia z pokładu bardzo szybko trafiły do mediów społecznościowych. 

Kłęby dymu w samolocie 

Jedna z pasażerek, Lucy Brown, opisała tę sytuację jako "przerażające doświadczenie", w czasie którego "czuła się jak w horrorze". Inny podróżny relacjonował, że nie były dostępne maski z tlenem, a na pokładzie powstało zamieszanie. Załoga poinformowała o problemach kontrolę lotów, dzięki czemu w chwilę po wylądowaniu do stojącego na pasie startowym samolotu podjechały jednostki straży pożarnej. Rozłożono także trapy ewakuacyjne.

Linie British Airways przeprosiły pasażerów samolotu Airbus A321. W rozmowie z BBC obsługa lotniska w Walencji poinformowała, że doszło do "pożaru silnika" samolotu. Podróżującym, których wylot z Walencji został opóźniony z powodu awarii samolotu, brytyjskie linie zapewniły nocleg w pobliskim hotelu. 

Pasażerowie skarżyli się jednak, że przez kilka minut po wylądowaniu czuli się jak w pułapce. Niektórzy domagają się także ukarania tych podróżnych, którzy tracili czas na zabieranie bagażu.

ZOBACZ TAKŻE:

• Panika na pokładzie. Silnik samolotu zaczął płonąć w powietrzu [WIDEO]

• Awaria silnika w czasie lotu. Na pokładzie wybuchła panika [WIDEO]

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC