Zamknij

Dwulatek chory na astmę wyrzucony z samolotu. Powodem brak maseczki

16.09.2021 10:53
Dziecko z astmą wyrzucone z samolotu. Powodem brak maseczki
fot. SHUTTERSTOCK

Do tego incydentu doszło na pokładzie linii American Airlines. Dziecko z powodu ataku astmy nie mogło założyć prawidłowo maseczki na twarz, więc pilot zawrócił lot, a personel wyrzucił z samolotu dwulatka wraz z jego rodziną.

Incydent, do którego doszło na pokładzie samolotu amerykańskich linii lotniczych, miał miejsce w poniedziałek. Amanda Pendarvis wraz ze swoją matką i synem podróżowała z Dallas do Kolorado. 

Dziecko z astmą wyrzucone z samolotu. Powodem brak maseczki

Podczas lotu stewardessa zauważyła, że dwulatek ma założoną maseczkę w nieprawidłowy sposób. Jak się szybko okazało, dziecko dostało ataku astmy, wskutek czego nie mogło utrzymać jej na twarzy. To jednak nie przekonało personelu pokładowego, który przeprosił innych pasażerów za opóźnienie, tłumacząc im, że w samolocie znajduje się podróżny nieprzestrzegający przepisów. 

Jak twierdzi Amanda Pendarvis, która incydent ten opisała na swoim profilu w mediach społecznościowych, zaczęła się wykłócać ze stewardessami. Powiedziała im, że syn choruje na astmę i ma problemy z oddychaniem, przez co nie chce zakładać maseczki. Ponadto pokazała personelowi pokładowemu negatywny wynik testu w kierunku COVID-19, który zrobiono dwulatkowi dzień przed wylotem.

Na nic jednak zdały się tłumaczenia matki chłopca. Pilot zawrócił lot, a rodzinę eskortowali policjanci. 

"Nie powiedziałam, że nie spróbuję założyć maseczkę synkowi. Zostaliśmy wyprowadzeni z samolotu, kiedy trzymałam maskę na jego małej twarzy. Naprawdę nie mam słów" - skomentowała Pendarvis. Na Instagramie napisała, że incydent w samolocie był najbardziej upokarzającym i traumatycznym doświadczeniem w jej życiu. 

Według przepisów wszyscy pasażerowie transportu publicznego w wieku co najmniej dwóch lat zobowiązani są do noszenia maski na twarzy, chyba że jedzą lub piją. Zakrywać nosa i ust nie muszą osoby, które mają przeciwskazania medyczne. Linie American Airlines zwalniają takich pasażerów z obowiązku noszenia maseczek, ale wymagają od nich złożenia specjalnego wniosku na co najmniej 72 godz. przed odlotem. Jak donoszą media, rodzina Pendarisów tego nie zrobiła.

Historia Amerykanów spotkała się z żywą reakcją internautów. Większość z nich krytykuje działania linii. Część nawet uważa, że kobieta powinna pozwać przewoźnika.

RadioZET.pl/news.com.au/dailydot.com