Zamknij

Pokryte śniegiem góry w Egipcie? Niezwykła "atrakcja" podbija sieć [FOTO]

07.04.2021 14:26
Egipt. Pokryte śniegiem góry? Niezwykła "atrakcja" podbija sieć [FOTO]
fot. SHUTTERSTOCK

Jakiś czas temu sieć obiegły zdjęcia białych gór w Egipcie. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak szczyty pokryte śniegiem. W rzeczywistości jednak są to góry soli, które podbiły serca internautów.

Jak podaje portal Fly4Free.pl, wszystko zaczęło się od zamieszczonego w mediach społecznościowych zdjęcia jednego z egipskich fotografów. Widać na nim zadowolonych ludzi zjeżdżających z białej góry na sankach, jakby właśnie korzystali z uroków zimy. To zdjęcie stało się viralem, a góry soli, które w rzeczywistości ujęte zostały na fotografii, zostały nową atrakcją turystyczną.

Egipt. Góry soli podbiły sieć

Góry soli znajdują się w Port Fuad, mieście portowym leżącym w północno-wschodniej części Egiptu, które od stałego lądu oddziela Kanał Sueski. Przetwarza się tam sól, która zebrana jest w specjalnych basenach wypełnionych wodą morską. Zdjęcia gór zamieszczane w sieci to zatem nic innego jak ogromne składowiska tego surowca.

Co ciekawe, sól, która wytwarzana jest w Port Fuad najczęściej wysyłana jest do różnych krajów, w których z kolei używana jest do rozpuszczania lodu.

Trzeba przyznać, że zdjęcia gór soli w Egipcie robią niemałe wrażenie.

RadioZET.pl/Fly4Free.pl