Zamknij

Wakacje w Egipcie. Kraj wprowadza obowiązkowe testy na COVID-19 dla podróżnych

12.08.2020 11:57
Hurghada, Egipt
fot. Shutterstock

Egipt wprowadził obowiązek okazywania negatywnych wyników testów PCR na koronawirusa przez podróżnych wjeżdżających do kraju. Informację przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które opublikowało komunikat za pośrednictwem platformy „Polak za granicą”.

Test na koronawirusa powinien być przeprowadzony w okresie 72 godzin przed wjazdem na teren Egiptu. Regulacje nie dotyczą zagranicznych turystów przybywających lotami bezpośrednimi do Sharm El-Sheikh, Taby, Hurghady, Marsa Alam oraz Matrouh. Zasady te będą obowiązywać od 15 sierpnia.

Wakacje 2020 w Egipcie. Negatywny wynik testu na COVID

Na stronie internetowej platformy "Polak za granicą" można znaleźć aktualne informacje dla podróżujących, w tym miejscowe regulacje wprowadzane w związku z pandemią koronawirusa.

W poniedziałek resort zaktualizował dane dotyczące Egiptu, którego władze wprowadziły obowiązek okazywania negatywnych wyników testów na koronawirusa przez podróżujących przyjeżdżających do kraju.

Poszczególne państwa wprowadzają własne zasady, na mocy których turyści mogą wjechać na ich terytorium. Przed wjazdem na terytorium większości państw należy wypełnić formularz zawierający dane osobowe, a także m.in. miejsce pobytu w danym kraju i informacje dotyczące innych miejsc podróży. Część z państw, w tym m.in. Grecja, wprowadza również losowe testy na obecność koronawirusa przeprowadzane na lotnisku.

MSZ zaleca przed zaplanowaniem pobytu za granicą również sprawdzanie aktualnych informacji o panujących w danym kraju obostrzeniach.

Źródło: PAP