Zamknij

Egzotyczny kraj otworzył się na turystów. Niezaszczepieni po przylocie zapłacą tutaj 2 razy więcej

28.07.2021 09:14
Polinezja Francuska
fot. Shutterstock

Polinezja Francuska otworzyła się na turystów i przy okazji wprowadzone zostały tutaj nowe opłaty dla przyjezdnych. Co ciekawe, niezaszczepieni muszą się liczyć z 2 razy wyższą kwotą do uiszczenia niż ci, którzy przyjęli szczepienie. Poznajcie szczegóły nowych zasad obowiązujących na egzotycznych wyspach na Pacyfiku.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że po wielu miesiącach zamknięcia Polinezja Francuska w końcu otworzy się na turystów. Początkowo dotyczyło to tylko przyjezdnych z terytorium USA, ale grupa ta ciągle się poszerza.

Wjazd do kraju jest możliwy po spełnieniu wielu rygorystycznych kryteriów. Co więcej, podróżujący muszą liczyć się z dodatkową opłatą, jaką wprowadził tutejszy rząd. Dotyczy ona wszystkich, ale osoby niezaszczepione... poniosą aż 2 razy wyższe koszty! Przeczytajcie, o co dokładnie chodzi.

Polinezja Francuska otworzyła się na turystów. Niezaszczepieni po przylocie zapłacą tutaj 2 razy więcej

Polinezja Francuska otworzyła się na turystów i przy okazji władze kraju wprowadziły nową opłatę dla przylatujących tutaj osób. Jest to tzw. opłata zdrowotna i, co ciekawe, jej wysokość różni się w zależności od tego, czy jest się osobą zaszczepioną, czy nie.

Podróżujący, którzy przyjęli szczepionkę, będą musieli zapłacić po przylocie na jedną z wysp Polinezji Francuskiej 49 dolarów (ok. 200 zł). Z kolei niezaszczepionych czeka koszt w wysokości... 460 złotych!

Jak podaje portal Fly4free, opłata zdrowotna ma pokryć "część kosztów związanych z wymogami bezpieczeństwa wprowadzonymi w czasie pandemii". Z pewnością ma to związek z rygorystycznym reżimem sanitarnym, procedurami administracyjnymi na miejscu, a także z testem antygenowym, który należy wykonać po przylocie na miejsce.

Przypominamy, że Polinezja Francuska otworzyła się na turystów po wielu miesiącach całkowitego zamknięcia. Na razie podejmuje tych, którzy się zaszczepili, a niezaszczepieni, aby tu wjechać, muszą mieć ważny powód (służbowy lub rodzinny). Niebawem jednak ta sytuacja na pewno się zmieni. Wówczas turyści, którzy nie przyjęli preparatu przeciw COVID-19, będą musieli liczyć się z wysoką opłatą.

Źródło: Fly4free