Zamknij

Energylandia chce być numerem 1 na świecie. W parku rozrywki powstanie nowa strefa z rollercoasterami

26.10.2021 16:55
Energylandia
fot. Materiały prasowe

Energylandię odwiedziło w tym roku niemal 1,8 mln turystów. Znany park rozrywki w Zatorze oferuje obecnie 18 rollercoasterów stworzonych dla wielbicieli mocniejszych wrażeń. W przyszłym roku ma powstać kolejna strefa Sweet Valley m.in. z 2 nowymi rollercoasterami. Dzięki tym atrakcjom Energylandia stanie się parkiem numer jeden na świecie, pobijając dotychczasowego lidera – Six Flags w Kalifornii.

Energylandia to największy w Polsce park rozrywki stworzony w mieście Zator, niecałe 60 km od Krakowa. Miejsce to mimo pandemii w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością wśród turystów – w tym roku park odwiedziło ok. 1,8 mln osób. Ta liczba jeszcze się zwiększy, bo Energylandia ma działać do 23 grudnia. Oprócz tego na rok 2022 zapowiadane są nowe atrakcje, które mogą przyciągnąć kolejnych odwiedzających. 

Energylandia z nową strefą Sweet Valley

Energylandia posiada obecnie 106 atrakcji, w tym 18 rollercoasterów, na 43 ha powierzchni. W tym roku otwarto nową, szóstą strefę Aqualantis, w której pojawiły się trzy nowe rollercoastery –  Abyssus, Ekipa Light Explorers oraz Tidal Wave Twister, czyli tzw. disco coaster. Park trafił dzięki temu na pierwsze miejsce w Europie pod względem największej liczby rollercoasterów.

W przyszłym roku w słynnym parku rozrywki ma pojawić się kolejna strefa Sweet Valley, w której znajdą się dwa nowe rollercoastery. Dzięki temu Energylandia stanie się numerem 1 na świecie pod względem liczby posiadanych atrakcji tego typu (będzie ich 20). Dotychczasowy rekord należał do amerykańskiego parku Six Flags, w którym znajduje się 19 rollercoasterów. 

Czym będzie wyróżniać się strefa Sweet Valley? "Chyba każdy z nas w dzieciństwie marzył, żeby się przenieść do krainy pełnej lizaków, tabliczek czekolady czy waty cukrowej. Słodycze to coś, co uwielbiają dzieci, a nasza nowa kraina będzie tematycznie obracać się wokół samych słodkości" – opowiadał Kris Kojder.

Teren "słodkiej krainy" będzie obejmował 4 ha powierzchni, na której znajdzie się 10 nowych atrakcji. Wśród nich wyróżnić można dwa rodzinne rollercoastery Honey Harbour oraz Choco Chip Creek (flagowa atrakcja, 1200 m i nawet 55 km/h na konstrukcji wysokiej na 16,5 m).

W Sweet Valley pojawią się też między innymi: Candy Carousel – wiedeńska karuzela,  Crazy Barn przypominający stodołę, Tree Grove – interaktywna karuzela stylizowana na stare drzewo, a także farma lizaków Lollypop Farm i atrakcje wodne. Wizualnie centralną atrakcją strefy będzie zakręcona karuzela Tea and Treats, wyposażona w 12 filiżanek, które pomieszczą 60 osób.

Sweet Valley - Energylandia

Wizualizacja nowej strefy Sweet Valley w Energylandii, która ma zostać stworzona w 2022 roku

‧ fot. Materiały prasowe

Zimowe atrakcje w Energylandii

Park Rozrywki Energylandia od 26 listopada do 23 grudnia przeistoczy się w zimową krainę. Goście Parku będą mogli przyjść na jarmark bożonarodzeniowy, zwiedzić największy w Polsce Ogród Świateł stworzony z iluminacji atrakcji i świetlnych uliczek oraz bawić się na wielu innych specjalnie przygotowanych atrakcjach pasujących do zimowego i przedświątecznego klimatu.

Wśród dodatkowych atrakcji pojawią się potężne lodowisko, snowtubing, jarmark bożonarodzeniowy, świąteczne widowiska, warsztaty zdobienia pierników, a całość uświetni zimowa parada i spotkania z Mikołajem.