Zamknij

Energylandia gotowa na otwarcie. Park dezynfekują specjalistyczne drony

Nina Czochara
26.05.2020 11:32
Energylandia gotowa na otwarcie
fot. Materiały prasowe

Rząd zapowiedział, że w kolejnym etapie odmrażania gospodarki otwarte zostaną m.in. parki rozrywki. Energylandia w Zatorze jest już gotowa na przyjęcie gości. W najpopularniejszym w Polsce parku rozrywki wprowadzono wiele zmian, które mają zapewnić bezpieczeństwo. 

W jednym z wywiadów Jadwiga Emilewicz zapowiedziała: "W kolejnym etapie chcielibyśmy, aby było więcej infrastruktury czasu wolnego, gdzie spędzamy czas rodzinnie, z dziećmi, aby mogły zostać otwarte takie miejsca jak parki rozrywki, parki tematyczne.” 

Na razie nie jest jednak znana data poluzowania obostrzeń oraz konkretne wytyczne. Park rozrywki Energylandia w Zatorze już przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu. 

Energylandia: jak będzie działać?

Marek Goczał, pomysłodawca i twórca Energylandii w Zatorze, nie kryje, że informacje dotyczące otwarcia parków nastrajają go optymistycznie. Jeden z najnowocześniejszych polskich parków rozrywki codziennie odwiedzało średnio 6700 osób. 

Energylandia przygotowuje się do przyjęcia gości z zachowaniem szeregu procedur, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort rozrywki.

- Zabawa w Energylandii będzie odbywała się na wolnym powietrzu. Wejścia dla pracowników i gości zostały wyposażone w nowoczesne systemy kamer termowizyjnych, wprowadziliśmy dwumetrowe odstępy w kolejkach do atrakcji oraz kas, a posiłki w restauracjach i kawiarniach nasi goście będą mogli zamówić przez specjalną aplikację. Bilety będą dostępne w sprzedaży online wraz z rezerwacją terminu, a te już kupione trzeba będzie zarezerwować - powiedział Krzysztof Kojder, rzecznik prasowy Energylandii.

Energylandia otwarcie
fot. Materiały prasowe

Park rozrywki Energylandia odkażą drony

Park Rozrywki w Zatorze opracował już własne restrykcyjne procedury dezynfekcji i bezpieczeństwa. Na terenie Energylandii już postawiono 300 stacji do dezynfekcji dłoni, powołano specjalną grupę zajmującą się dezynfekcją terenu, a wszyscy pracownicy zostali wyposażeni w niezbędne środki higieny. Po zamknięciu cały park mają odkażać specjalistyczne drony.

Energylandia otwarcie
fot. Materiały prasowe

Oznaczone zostały też odstępy do kas i atrakcji. W punktach obsługi zainstalowano szyby z pleksiglasu. Wszystko po to, by zapewnić jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo dla odwiedzających Energylandię gości.

Energylandia otwarcie
fot. Materiały prasowe

Zobacz także

Zobacz także

___

Materiały prasowe