Zamknij

Energylandia: powstanie nowy rollercoaster Abyssus. Będzie miał podwójne przyspieszenie

Nina Czochara
31.10.2019 11:16
Rollercoaster Abyssus
fot. Wizualizacja/Materiały prasowe

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze zapowiedział budowę kolejnej, niesamowitej konstrukcji. W 2020 roku zostanie otwarty nowy rollercoaster Abyssus o podwójnej mocy przyspieszenia. Kolejka będzie największą atrakcją nowo powstającej strefy Aqualantis.

Park Rozrywki Energylandia, który powstał 5 lat temu, imponuje swoim rozmachem i licznymi atrakcjami. Strefa Aqualantis będzie już szóstą strefą w parku w Zatorze. Tematycznie nawiązuje do mitycznej Atlantydy. Jej najważniejszą atrakcją ma być rollercoaster Abyssus. 

Rollercoaster Abyssus o podwójnej mocy przyspieszenia

Rollercoaster Abyssus będzie kolejką typu Shockwave. Wyjątkowość tej atrakcji będzie polegała na podwójnym wystrzale podczas jednego przejazdu. Double Launch coaster, bo tak brzmi nazwa modelu kolejki, rozpędzi nas do 100 km/h z toru startowego, którym zastąpiono tradycyjny wyciąg na duże wysokości. Napęd wywoływany będzie poprzez wystrzał elektromagnetyczny. W coasterze zastosowano jeszcze jedną innowację, która polega na dopędzeniu wagonika drugi raz w połowie trasy.

Abyssus osiągnie prędkość 100 km/h. Tor będzie miał 1316 metrów długości, a kolejka wzniesie się na wysokość ponad 38 metrów. Za jednym razem do wagonika rollercoastera będzie mogło wsiąść 16 osób, ale to nie koniec atrakcji. Na trasie czekać będzie  aż pięć inwersji (czyli zwrotów). Twórcy kolejki zadbają o to, aby osoby z niego korzystające niemal przez cały przejazd czuły skoki adrenaliny - zapewnione zostały też m.in. efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz wiele wodnych niespodzianek: wodospady, fontanny i jeziora.

Kolejka Abyssus
fot. Materiały prasowe

Za projekt odpowiada holenderska firma Vekoma. Wagony i aranżacja Abyssusa nawiązują do starożytnego zatopionego miasta Aqualantis. Infrastruktura nowego rollercoastera całkowicie położona jest na wodzie, jednak jego twórcy zapewniają, że został tak skonstruowany, aby nie można było się zmoczyć. 

Zagłosuj

Lubisz parki rozrywki?

Liczba głosów:

Aqualantis - nowa strefa atrakcji

Energylandia zaskoczy swoich gości także nową, szóstą strefą. Aqualantis to kolejna część parku, która powstanie na obszarze 6 hektarów otaczając nowy roller coaster Abyssus. Fabuła nowej części parku nawiązuje do starożytnego Atlantis. Uliczki stylizowane są na starożytne królestwo, ruiny, a wszystko to wykonane z najwyższą starannością.

W Aqualantis na całe rodziny czekać będzie wiele atrakcji, między innymi ekspedycja łodziami wśród tajemniczej laguny, pokazy Aquajump, czyli akrobatyczne skoki do wody z ogromnej wieży, a także nowy model kolejki Disco Coaster. Łasuchy z pewnością ucieszą się z wizyty w sali bankietowej dawnego Atlantis, które będzie pełnić teraz rolę restauracji. Nie zabraknie także sklepików i atrakcji dla najmłodszych.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. Powstał najwyższy na świecie drewniany rollercoaster

•  Parki rozrywki w Polsce. 10 najlepszych miejsc na wyjazd z rodziną

•  Ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju: otwarcie, cennik, atrakcje
___

RadioZET.pl/NC