Zamknij

Energylandia. 10 najlepszych atrakcji parku rozrywki w Zatorze

Redakcja
03.07.2020 08:56
Park rozrywki Energylandia w Zatorze
fot. Materiały prasowe

Energylandia w Zatorze to największy w Polsce park rozrywki oferujący ogromną liczbę atrakcji. 15 rollercoasterów (z Hyperionem na czele), zjeżdżalnie i liczne karuzele przyciągają tysiące turystów spragnionych niezapomnianych wrażeń. Od 4 lipca zostanie też otwarta nowa wodna strefa Tropical Fun z 14 zjeżdżalniami wodnymi. Tutaj każdy znajdzie coś specjalnie dla siebie. 

W ostatnim czasie w Energylandii powstało kilka nowych, ekstremalnych atrakcji. Goście mogą odwiedzić niedawno otwarty Smoczy Gród, a w nim spektakularny drewniany rollercoaster Zadra. Co jeszcze warto sprawdzić i z jakich atrakcji skorzystać? Oto 10 najlepszych atrakcji w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

1. Big Milk Water Park – tropikalna strefa wodna

Big Milk Water Park naśladuje tropikalną wyspę z bogactwem atrakcji, zjeżdżalni i zakątków relaksu. W ciągu dwóch lat ten obszar powiększył się o Tropical Fun – nową część z kolejnymi atrakcjami wodnymi. Wśród nowości pojawiła się nowa zjeżdżalnia o nazwie Twister - przygodę rozpoczyna się na wysokości 15 metrów ze wspaniałym widokiem na całą Energylandię, by pokonać niemal 100 metrów zakręconej trasy. Po drodze czekać będzie mnóstwo niespodzianek, zakrętów oraz potężny lej. Od tej pory do dyspozycji będzie aż 14 zjeżdżalni wodnych.

Energylandia_Twister
fot. Materiały prasowe

Ale to nie koniec atrakcji. Algida Water Park oferuje 3 baseny z podgrzewaną wodą, a także 4000 leżaków na ogromnej powierzchni liczącej 1800m2. W połączeniu z niesamowitym klimatem tworzonym przez prawdziwą piaszczystą plażę i palmy sprawi, że wypoczywający poczują tropikalny klimat. Bilet wstępu do Energylandii obejmuje wszystkie atrakcje w całym parku - również w strefie wodnej.

2. Hyperion – tylko dla odważnych

Energylandia ma już 15 rollercoasterów. Wśród nich niekwestionowanym zwycięzcą i ulubieńcem gości jest właśnie Hyperion. To najwyższa i najszybsza kolejka górska typu megacoaster w Europie o wysokości 77 metrów, pierwszym spadku pod kątem 85 stopni i prędkości maksymalnej - 142 km/h!

Hyperion
fot. Materiały prasowe

Podczas wjazdu można cieszyć się zachwycającym widokiem Zatoru, natomiast zjazd zapewni nam podwójne zakręty, liczne efekty grawitacyjne, w tym uczucie nieważkości. 

3. Mayan – dobry na pierwszy ogień

Mayan to jedna z tych atrakcji, których zdecydowanie nie można przegapić. Choć wygląda niepozornie, przy dwukrotnie wyższym Hyperionie czy nowej Zadrze, ten rollercoaster zapewni gościom potężny zastrzyk adrenaliny. Przejazd podniesie ciśnienie nawet najbardziej doświadczonym bywalcom parków rozrywki. 

Mayan - Energylandia
fot. Materiały prasowe

Mayan ma wysokość ponad 33 metrów i osiąga prędkość blisko 80 km/h. Nie brakuje licznych skrętów, inwersji, pojawi się także uczucie nieważkości. 

4. Speed – największy i najszybszy Water Coaster

Speed Water Coaster to kolejny rekordzista Energylandii. To największa i najszybsza tego rodzaju wodna atrakcja, której nie można pominąć. Zjazd z wysokości 60 metrów z prędkością 110 km/h prosto w wodę to coś, co każdy powinien wypróbować w upalny dzień. 

Speed Water Coaster - Energylandia
fot. Materiały prasowe

5. Formuła – zadziwiająco szybki

Formuła to kolejna atrakcja ze strefy ekstremalnej. Choć rollercoaster miał swoją premierę w 2016 roku, wciąż cieszy się dużą popularnością.

Formuła - Energylandia
fot. Materiały prasowe

Co czeka osoby, które zdecydują się przetestować Formułę? Ogromne przyspieszenie, które generuje przeciążenie bliskie 4,5 G. To rollercoaster dla osób spragnionych naprawdę mocnych wrażeń.

6. Frida – smocza podróż

To jedna z atrakcji, które możemy znaleźć w nowej strefie Parku - Smoczym Grodzie. Fioletowy rollercoaster spodoba się zarówno tym najstarszym, jak i trochę młodszym gościom parku. To właśnie z Fridy mamy najlepszy widok na nową atrakcję parku - Zadrę.

Energylandia_Frida
fot. Materiały prasowe

Przejażdżka mniejszym rollercoasterem może być idealną okazją, by przygotować się na coś ekstremalnego.

7. Zadra – drewniany rekordzista

Zadra to najwyższa i najszybsza na świecie hybrydowa (stalowo-drewniana) kolejka górska. Wooden Coaster Zadra osiąga prędkość aż 121 km/h. Kolejka jest długa na 1316 metrów, a jej wysokość wynosi 63,8 metra.

Energylandia_Zadra
fot. Materiały prasowe

Przejazd tą ekstremalną atrakcją zagwarantuje liczne zwroty, czyli tak zwane inwersje. Pierwszy spadek może zapierać dech w piersiach, jego nachylenie jest bowiem równe 90 stopniom. Dla lubiących szybować w chmurach zagwarantowane będą efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz panoramiczne widoki na malownicze okolice.  

8. Bajkolandia i strefa cyrkowa

Park rozrywki Energylandia składa się z kilku stref zabawy. Pierwsza to Bajkolandia, gdzie znajdują się aż 23 atrakcje dla maluszków od 2 roku życia. To miejsce, w którym najmłodsi przeżywają najcudowniejsze chwile, a dorośli mogą poczuć się ja dzieci, korzystając ze wspólnych atrakcji, jak choćby klasycznej, wiedeńskiej karuzeli Sisi.

Energylandia_Bajkolandia
fot. Materiały prasowe

9. Anaconda

Anaconda to prawdziwie rodzinna atrakcja, a zarazem największe tego typu wodne urządzenia w Europie Środkowo-Wschodniej. Emocjonującą przejażdżkę gwarantują dwudziestoosobowe łodzie wyruszające w trasę pełną niespodzianek. Na trasie czekają strome wodospady, po których pędzić będziemy z prędkością nawet 55 km/h.

Anaconda - Energylandia
fot. Materiły prasowe

10. Magic Night

W tym roku w Energylandii nie zabraknie wydarzeń specjalnych takich jak Magic Night, podczas których można bawić się w parku w nocy i podziwiać wspaniałe oświetlenie wszystkich atrakcji. Iluminacje rollercoasterów i zabawa w blasku nocnych świateł będą dostępne sześć razy w tym sezonie (najbliższe wydarzenia 18 i 25 lipca).

Beach Party_Magic Night
fot. Materiały prasowe