Zamknij

Wrocław zwycięzcą prestiżowego konkursu. Pokonał znane europejskie miasta

Redakcja
09.02.2018 10:44
Wrocław zwycięzcą prestiżowego konkursu. Pokonał znane europejskie miasta
fot. Fotolia

Wrocław zwyciężył w prestiżowym konkursie na najlepszy europejski kierunek turystyczny w 2018 roku. Polskie miasto wygrało między innymi z Paryżem, Mediolanem czy Atenami. To duży sukces dla naszego kraju. 

Prestiżowy konkurs organizuje co roku European Best Destination - międzynarodowa instytucja zajmująca się promocją kultury i turystyki w Europie. Zwycięzca został wybrany na podstawie internetowego głosowania, w którym brali udział mieszkańcy miasta oraz turyści go odwiedzający. Wrocław zdobył głosy ze 146 krajów. Stolica Dolnego Śląska była jedynym polskim miastem biorącym udział w tegorocznej edycji konkursu.

Wrocław_ Most Tumski
fot. Fotolia

- Jestem niezwykle dumny. Chcę serdecznie podziękować wszystkim wrocławianom oraz kochającym to miasto turystom za każdy oddany głos. Zwycięstwo w tak prestiżowym konkursie świadczy o tym, że Wrocław już jest wśród najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych na mapie Europy - powiedział prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

To ogromne wyróżnienie dla Polski, biorąc pod uwagę fakt, że Wrocław wygrał z takimi miasta jak: Bilbao (Hiszpania), Colmar (Francja), Hvar (Chorwacja), Ryga (Łotwa), Mediolan, Amsterdam, Ateny i Paryż. W rywalizacji co roku bierze udział 20 miast. 

- Organizacja dużych przedsięwzięć, jak Europejska Stolica Kultury 2016 czy World Games 2017, udowodniła, że Wrocław jest gotowy na więcej - powiedziała Wioletta Samborska, dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia. Stolicę Dolnego Śląska co roku odwiedza około 4-5 milionów turystów.

Samoborska jest przekonana, że otrzymanie tytułu European Best Destination 2018 wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie Wrocławiem. To z kolei przełoży się na wpływy branży hotelarskiej i gastronomicznej w mieście.

Laureatami poprzednich edycji konkursu European Best Destination były m.in. Porto, Bordeaux, Lizbona i Kopenhaga.

___

RadioZET.pl/PAP/NC