Zamknij

Europejski kraj luzuje restrykcje dla Polaków. Ci turyści nie będą musieli odbywać kwarantanny

15.06.2021 13:46
Turystka na Litwie
fot. Shutterstock

Do grona państw, które łagodzą przepisy wjazdowe dla Polaków, dołączyła Litwa. Zobaczcie, jakie restrykcje i dla których turystów zostały zniesione w tym kraju.

Władze Litwy podjęły w ostatnich dniach decyzję o poluzowaniu obostrzeń pandemicznych. W związku z tym turyści z kilkunastu europejskich krajów będą po wjeździe do tego regionu zwolnieni z kwarantanny. Jednak nie dotyczy to wszystkich podróżujących z miejsc oznaczonych jako te o niskim ryzyku zakażenia koronawirusem.

Turyści, którzy będą chcieli uniknąć izolacji, muszą spełniać jeden z trzech warunków. Koniecznie przeczytajcie, o jakie chodzi.

Litwa luzuje restrykcje dla Polaków. Ci turyści nie będą musieli odbywać kwarantanny

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Holandia łagodzi przepisy wjazdowe dla Polaków. Od teraz nie będą musieli oni wykonywać testu przed wyjazdem do kraju, a także udawać się na izolację po dotarciu na miejsce.

W ślad za Holandią idzie kolejne europejskie państwo. Tym razem mowa o Litwie. Władze podjęły decyzję, że turyści z kilkunastu europejskich krajów - uznawanych za te o małym ryzyku zarażenia koronawirusem - będą mogli udać się tutaj na urlop bez konieczności odbycia kwarantanny.

Jednak nie dotyczy to wszystkich turystów, a trzech grup. A dokładnie osób, które spełnią jeden z trzech warunków. Z izolacji zwolnione są osoby zaszczepione, te, które przeszły COVID-19 albo takie, które wykonały test na koronawirusa i otrzymały negatywny wynik.

Nowe zasady obowiązują przyjezdnych m.in. z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, hiszpańskich i greckich wysp, Węgier czy Estonii.

Źródło: Onet