Zamknij

Stan wyjątkowy na greckiej wyspie Evia. Ambasada RP wydała ostrzeżenie dla turystów

Nina Czochara
14.08.2019 09:54
Evia
fot. Shutterstock

Na greckiej wyspie Evia władze wprowadziły stan wyjątkowy. Ambasada RP w Atenach ostrzega Polaków, by nie podróżowali w te rejony Grecji, które zagrożone są wybuchem pożaru. Na stronie ambasady poinformowano, że chodzi o okolice miasta Teby oraz miasta Psachna.

Na wyspie Evia w Grecji pożar wybuchł we wtorek, 13 sierpnia. Z licznymi pożarami lasów, wzmaganymi silnym wiatrem, musiało walczyć prawie 300 strażaków, wojsko oraz ochotnicy. Jak informuje Reuters, dymu jest tak dużo, że spowija niebo nawet nad oddalonymi o ponad 100 kilometrów Atenami.

Ambasada odradza podróże na wyspę Evia

Ambasada RP ostrzega przez niebezpieczną dla turystów sytuacją na greckiej wyspie na stronie internetowej ambasady oraz Twitterze. - Turyści podróżujący do Grecji powinni zwrócić szczególną uwagę na zwiększone ryzyko pożarowe w miesiącach wakacyjnych. Podróżnym zaleca się unikanie dotkniętych pożarami obszarów oraz zapoznanie się lokalnymi informacjami przed wyjazdem (np. u organizatora wycieczki) - podano w komunikacie.

Ambasada dodaje w komunikacie, że w przypadku ewakuacji zagrożonego rejonu należy ściśle przestrzegać zaleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Jednocześnie zaleca, by osoby z problemami układu oddechowego i/lub krążenia pozostały w domu lub ograniczyły swoją aktywność.

W czasie suchych letnich miesięcy w Grecji często dochodzi do pożarów. Władze już od poniedziałku ostrzegały przed wysokim ryzykiem powstania pożarów wzdłuż dużych obszarów Grecji spowodowanych upalną temperaturą i silnym wiatrem.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC