Zamknij

Ewakuacja samolotu Ryanair. Wybuchła bateria w telefonie [WIDEO]

Redakcja
01.08.2018 11:55
Ryanair: wybuch baterii w samolocie
fot. Facebook/Aeronews

Dramatyczne chwile przeżyli pasażerowie samolotu Ryanair. Tuż przed startem jednej z osób wybuchła bateria w telefonie. Załoga podjęła decyzję o natychmiastowej ewakuacji maszyny.

Z pewnością nie takiego początku wakacji spodziewali się turyści lecący na Ibizę. Do dramatycznego zdarzenia doszło około godz. 17.30, na porcie lotniczym w Barcelonie

Ryanair: panika turystów podczas ewakuacji [WIDEO]

Na kilka minut przed startem samolotu na hiszpańską wyspę, pasażerowie zaczęli w popłochu uciekać z maszyny. Panikę wywołał wybuch baterii w telefonie. 

Filmik został nagrany przez pasażerów, którym udało się opuścić samolot. Na wideo widać panikę turystów podczas ewakuacji przeprowadzonej przy użyciu dmuchanych zjeżdżalni. 

Na pokładzie wybuchła bateria w telefonie

Jak podał w oficjalnym oświadczeniu rzecznik Ryanaira: - Pasażerowie lotu z Barcelony na Ibizę zostali ewakuowani z powodu pożaru wywołanego wybuchem baterii w telefonie komórkowym.

Jak podaje The Sun, telefon należał do jednego z pasażerów pochodzącego z Nowej Zelandii. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał, chociaż niektórzy pasażerowie doznali lekkich oparzeń podczas ewakuacji. Podróżni zostali zabrani w bezpieczne miejsce, gdzie czekali na kolejny samolot. 

Źródło: The Sun

___

RadioZET.pl/NC