Zamknij

Fale niosą tony śmieci. Dramatyczna sytuacja na Karaibach [WIDEO]

Redakcja
23.07.2018 09:27
Śmieci na Morzu Karaibskim
fot. YouTube/screen

Ocean śmieci - tak najprościej można opisać dramatyczną sytuację wokół karaibskiej wyspy Haiti w Ameryce Środkowej. Wstrząsające nagranie ukazuje skalę zanieczyszczenia oceanów ogromną ilością śmieci. 

Jeśli Karaiby kojarzą się nam z przepięknymi, rajskimi wyspami, to nagranie z wyspy Haiti może zweryfikować nasze pozytywne wyobrażenia. Wideo przedstawia plażę miejską w Santo Domingo, czyli w stolicy Dominikany. Tamtejsze wybrzeże dosłownie tonie pod naporem setek ton plastikowych śmieci i odpadów. Wstrząsające nagranie, które opublikowała fundacja chroniąca środowisko - Parley, obiegło już cały świat.

"Wysypisko śmieci" na plaży Dominikany [WIDEO]

Zobacz także

Zebrano ponad 30 ton śmieci 

Wolontariusze fundacji Parley, korzystając z pomocy dominikańskiej armii i mieszkańców Santo Domingo, zorganizowali "wielkie sprzątanie" plaż stolicy Dominikany. Około 500 ludzi biorących udział w tej akcji, zebrało ponad 30 ton śmieci w ciągu 3 dni. Oczywiście nie jest to koniec planowanych akcji, które mają pomóc w uratowaniu dominikańskich plaż, które dosłownie "toną" w plastiku. 

Fundacja Parley zorganizowała także wyzwanie, w którym może wziąć udział każdy. Polega ono na zaprzestaniu używania jednej plastikowej rzeczy, z której do tej pory korzystaliśmy na co dzień. Następnie trzeba udostępnić to w mediach społecznościowych (#ParleyAir) i oznaczyć znajomych skłonnych do podjęcia takiego wyzwania w celu ratowania oceanu przed plastikiem.

Jak pokazują wyniki ostatnich badań, w oceanach pływa co najmniej 5 trylionów plastikowych odpadków ważących łącznie ponad 250 tys. ton.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/noizz.pl/NC