Zamknij

Fale zrywały balkony hotelowe na Teneryfie. Turyści nagrali moment walki z żywiołem [WIDEO]

Redakcja
20.11.2018 11:33
Casa Mesa del Mar - Teneryfa
fot. Shutterstock

Wakacje wielu turystów na Teneryfie zamieniły się w chwile grozy. W miejscowości Mesa del Mar 12-metrowe fale uderzyły w okna pokoi hotelowych, a z niektórych balkonów zmiotły metalowe barierki. Moment uderzenia żywiołu nagrali turyści z pobliskich budynków. 

Na północy Teneryfy szaleją sztormowe fale. Przekonali się o tym turyści przebywający w jednym z hoteli na wyspie, w miejscowości Mesa de Mar. Z powodu potężnych fal zniszczeniu uległy balkony i okna w kilkudziesięciu apartamentach. Z hotelu ewakuowano turystów z 65 pokojów. 

12-metrowe fale dotarły do 3. piętra hotelu [WIDEO]

Na filmiku nagranym przed świadków zdarzenia widać, jak żywioł zmiata metalowe barierki oraz wszystko, co zostało pozostawione na balkonach oraz tarasach. Z dwóch budynków postawionych najbliżej linii brzegowej ewakuowano turystów z 65 pokojów. Jak podały lokalne media, nikt nie został ranny.

Lokalny burmistrz poinformował media, że wcześniej ostrzeżono osoby przebywające w kurortach, więc uderzenie oceanicznej fali nie mogło być zaskoczeniem.

Zobacz także

6-metrowe fale wpadły do restauracji

Lokalny dziennik poinformował również o sytuacji z południa Teneryfy. Tam 6-metrowe rozbiły szyby i wdarły się do restauracji, w której siedzieli turyści. Podczas polowania na idealne ujęcie do zdjęcia, zapomnieli o kwestiach bezpieczeństwa i wyczekali do ostatniej chwili, by uwiecznić żywioł. Serwis nie podał jednak informacji o rannych.

Hiszpańskie władze wydały ostrzeżenie w postaci czerwonego alertu w związku z załamaniem pogodowym w regionie. W najbliższych dniach na Wyspach Kanaryjskich mogą pojawić się intensywne ulewy oraz kilkunastometrowe fale. 

Przeczytaj także: Trzęsienie ziemi na Riwierze Tureckiej. Z hoteli ewakuowano turystów

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC