Zamknij

Fałszywa promocja na bilety Ryanair

Redakcja
03.01.2018 10:16
Fałszywa promocja na bilety Ryanair
fot. Flickr

Oszuści podszywają się pod linię lotniczą Ryanair i kuszą kuponami na loty. Chcą w ten sposób zdobyć dane osobowe internautów. Przewoźnik zapowiedział już kroki prawne w tej sprawie.

Do internautów rozsyłane są maile, które zachęcają do odebrania kuponu o wartości 1500 złotych na loty z Ryanair. Do skorzystania z promocji zachęca portal news.ciekaweporady.pl, który w celu zwiększenia swojej autentyczności, dodaje w wiadomości logo przewoźnika.

Dostęp do uzyskania promocyjnej oferty ma ułatwić wypełnienie ankiety, dzięki której oszuści zdobywają dane osobowe nieostrożnych odbiorców. W mailu podano, że firma nie wyznacza połączeń objętych kuponem i podkreślono, że promocja trwa jedynie trzy dni.

- To nie jest oficjalny e-mail od Ryanaira, podejmiemy niezbędne kroki prawne w celu zaprzestania jego dystrybucji i bezprawnego użycia logo firmy – powiedziała „Rzeczpospolitej” Olga Pawlonka, zajmująca się sprawami marketingu firmy.

Ustalono, że wiadomości wysyła firma zarejestrowana we Włoszech. Ryanair apeluje, by nie odpowiadać na otrzymane maile. Uzyskane przez oszustów dane osobowe mogą być przez nich wykorzystane do rozsyłania niechcianych wiadomości, a nawet kradzieży tożsamości w celu zaciągania kredytów. Sprawa została już zgłoszona prawnikom irlandzkiego przewoźnika.

___

RadioZET.pl/NC