Zamknij

Planujesz wakacje nad morzem? Policja ostrzega przed oszustami

Nina Czochara
22.07.2019 11:57
Molo w Sopocie
fot. Pixabay

Niemal w każdym sezonie turystycznym powraca temat fałszywych kwater do wynajęcia w Trójmieście. Policji już wielokrotnie udało się złapać oszustów wykorzystujących naiwność turystów. Mimo wszystko ten typ przestępczej działalności wciąż jest popularny. 

Portal Trojmiasto.pl ostrzega przed oszustami, którzy oferują fikcyjne mieszkania do wynajęcia w Sopocie. Policja w ostatnim czasie otrzymała już kilka zgłoszeń od poszkodowanych osób. Turyści rezerwują mieszkania, które w rzeczywistości nie istnieją. W każdym z tych przypadków turyści proszeni są o wcześniejsze wpłacenie kaucji.

Fałszywe kwatery w Sopocie

Portal przytoczył historię jednego z turystów, który na kilka dni przed wyjazdem zarezerwował nocleg w Sopocie. Oferta wydawała się mężczyźni bardzo wiarygodna, przez co wpłacił zaliczkę w wysokości ok. 600 zł. Kiedy przyjechał na wskazany adres, okazało się, że takie miejsce w ogóle nie istnieje. Co więcej, w w tym samym czasie spotkał również inną osobę, która poszukiwała fikcyjnego, jak się okazało, mieszania. Drugi oszukany mężczyzna także wpłacił wcześniejszą zaliczkę.

- Apelujemy o ostrożność i przestrzegamy przed potencjalnymi oszustami, którzy mogą oferować noclegi w fikcyjnych pensjonatach, apartamentach oraz pokojach na terenie Sopotu. Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto lub przekazać je do ręki, należy zweryfikować właściciela obiektu - powiedziała Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Zobacz także

Jak nie dać się oszukać?

Portal podpowiada również, jak nie dać się oszusta w czasie wyboru noclegu. Warto pamiętać, że jeżeli nocleg ma niską cenę, a oferuje mieszkanie np. blisko morza i w pełni wyposażone, to trzeba takie ogłoszenie dokładnie zweryfikować. Większe kwatery i pensjonaty są z reguły wpisywane do rejestru w Urzędzie Miasta - można tam zadzwonić i zweryfikować informacje.

Należy też obowiązkowo sprawdzać, czy adres podany w ogłoszeniu w ogóle istnieje i czy w jego miejscu nie znajduje się np. park lub las. Warto również przeglądać fora i portale recenzenckie w poszukiwaniu opinii o danym miejscu bądź jego wynajmującym.

ZOBACZ TAKŻE: Najgorsza oferta na Airbnb? 215 zł za łóżko piętrowe... na balkonie

Źródło: trojmiasto.pl, gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC