Zamknij

Wynajęli luksusowy apartament za 44 tys. zł. Okazało się, że nie istnieje

Nina Czochara
02.10.2019 11:15
Ibiza
fot. Pixabay

Pochodząca z Wielkiej Brytanii para turystów zarezerwowała za pośrednictwem Airbnb luksusowy apartament. Kiedy dotarli na miejsce, okazało się, że pod tym adresem nie istnieje apartament widniejący w ofercie na stronie. Przez fałszywą rezerwację Brytyjczycy stracili ok. 11 tys. USD, czyli ponad 44 tys. złotych. 

Ian i Denise Felthamowie z Wielkiej Brytanii planowali spędzić dwa tygodnie na Ibizie. Znaleźli apartament o bardzo wysokim standardzie (VIP penthouse) - z łaźnią turecką, wanną z hydromasażem i marmurowym tarasem. Koszt całej rezerwacji wynosił ok. 44 tys. złotych - turyści dokonali przelewu, czekając z utęsknieniem na swoje wakacje.

Ibiza: turyści wynajęli apartament-widmo

Kiedy Ian i Denise Felthamowie przybyli na miejsce, okazało się, że apartament nie istnieje. Przelew trafił więc na konto oszusta, a turyści zostali z niczym. Okazało się, że zdjęcia fałszywej oferty zostały skradzione ze strony internetowej kompleksu Las Boas. Informacje te potwierdził również pracownik tego obiektu - poinformował turystów, że wśród 40 apartamentów nie ma takiego, który został wystawiony na portalu internetowym.

Przedstawiciele platformy Airbnb opublikowali oświadczenie, w którym poinformowali, że "skontaktowali się z Felthamami, aby przeprosić i zwrócić pieniądze. Ogłoszenie zostało usunięte ze strony, ponieważ w tej chwili najważniejsze jest dobro naszych klientów" - podali. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: CNN

___

RadioZET.pl/NC