Zamknij

Finlandia luzuje przepisy wjazdowe. Podróżujący z Polski będą mieli jeszcze łatwiej

09.07.2021 12:01
Finlandia
fot. Shutterstock

Finlandia zmienia zasady dla podróżujących. Od 12 lipca wszystkie osoby zaszczepione będą mogły uniknąć wszelkich restrykcji wjazdowych. Chociaż Polska znajduje się na bezpiecznej "zielonej liście", dzięki nowym przepisom podróżujący z naszego kraju do Finlandii będą mogli wybrać dowolny środek transportu oraz lot z przesiadkami.

Finlandia pod koniec czerwca otworzyła swoje granice dla turystów z Polski. Nasz kraj trafił na zieloną listę, dzięki czemu możemy wjeżdżać do tego państwa bez testu i kwarantanny. 

Władze postawiły jednak turystom warunek. Mogą oni się dostać do Finlandii bez obostrzeń, ale wyłącznie w sytuacji, kiedy podróżują bezpośrednio z Polski. W grę wchodziło więc jedynie połączenie lotnicze bez przesiadek lub długa podróż samochodem bez noclegów po drodze. Te obostrzenia już wkrótce zostaną złagodzone. 

Finlandia. Szczepieni zwalnia z restrykcji wjazdowych

Zmiany dla podróżujących mają wejść w życie od 12 lipca. Finlandia podjęła decyzję, że wszystkie osoby, które przyjęły pełny cykl szczepień na koronawirusa, będą mogły bez obostrzeń wjechać do kraju. Warto podkreślić, że te zmiany obejmują wyłącznie podróżujących z krajów UE i strefy Schengen.

W praktyce dla Polaków oznacza to, że nie trzeba szukać wyłącznie bezpośrednich lotów, aby zaplanować podróż do Finlandii. Można dostać się do tego kraju m.in. popularnymi promami. Warunkiem jest oczywiście potwierdzenie przyjęcia pełnego cyklu szczepień. Bez tego turystów będą obowiązywały dotychczasowe restrykcje. 

Portal Fly4free podaje również, że linia Finnair zapewniła, że od 12 lipca zmieniają się również przepisy dotyczące przyjmowania pasażerów na pokład. Do tej pory podróżujący musieli przed wejściem do samolotu przedstawić negatywny wynik testu, zaświadczenia o ozdrowieniu lub zaszczepieniu.

Teraz takie dokumenty nie będą konieczne. Linia będzie wymagała jedynie tych samych dokumentów, które są potrzebne do wjazdu do Finlandii. 

Źródło: Fly4free.pl