Zamknij

Fioletowa wyspa robi furorę na Instagramie. Na zdjęciach wygląda bajkowo

18.02.2021 13:37
Fioletowa wyspa w Korei
fot. Shutterstock

Na tym niewielkim obszarze niemal wszystko jest fioletowe - mosty, autobusy, dachy domów, a także ulice. Poznajcie Banwol, która nie bez powodu jest nazywana "fioletową wyspą". To raj dla mieszkańców, turystów i przede wszystkim dla fotografów. Zresztą sami zobaczcie.

Słyszeliście kiedykolwiek o "fioletowej wyspie" w Korei Południowej? Jeżeli nie, koniecznie rzućcie okiem na te zdjęcia. Od jakiegoś czasu region ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem w mediach społecznościowych. Wszystko dlatego, że to zdecydowanie jeden z najbardziej fotogenicznych zakątków świata.

Mowa oczywiście o wyspie Banwol, która należy do Korei Południowej. Co ciekawe, obszar ten nie zawsze tak wyglądał. Dopiero niedawno jego społeczność zdecydowała się uczynić z niego tak "instagramowe" i barwne miejsce. Skąd pomysł akurat na kolor fioletowy?

Fioletowa wyspa robi furorę na Instagramie. Na zdjęciach wygląda bajkowo

Jeszcze do niedawna wyspa Banwol, którą zamieszkuje liczna grupa rolników, wyglądała zupełnie inaczej. To właśnie społeczność podjęła decyzję o tym, że obszar ten wymaga powiewu świeżości i dodania mu nieco koloru. Mieszkańcy postanowili pomalować w tym regionie aż 400 budynków na fioletowo, przez co teraz nazywany jest on "fioletową wyspą". Zresztą wybrana barwa nie jest przypadkowa.

Charakterystycznym dla tego obszaru kwiatem jest dzwonek, który ma fioletowy kolor. Tubylcy postanowili dostosować się do tego, co podyktowała im natura, i podrasowali teren, na którym mieszkają. Na Banwol zasadzono ponad 20 tys. m2 pól lawendowych, pomalowano domy, budynek poczty, budki telefoniczne, pojazdy komunikacji miejskiej, mosty i wiele innych obiektów na piękny wrzosowy odcień.

Dzięki rewitalizacji wyspy w ciągu ostatnich trzech lat wzrosło zainteresowanie nią. W czasie pandemii przyjeżdżają tutaj głównie Koreańczycy, ale wcześniej nie brakowało tu też turystów. Jak podaje BBC, od czerwca do sierpnia 2020 roku Banwol odwiedziło ponad 100 000 odwiedzających, co stanowi 20-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Z kolei od początku metamorfozy tego obszaru zajrzało tutaj w sumie prawie 500 tys. osób!

Na podróżników czeka przyjemna kawiarnia, restauracje, a także piękny fioletowy most, za pomocą którego można dostać się z wyspy Banwol na sąsiadujący teren. Do dyspozycji gości pozostaje wypożyczalnia rowerów i przytulny hotel. Aby dojechać do kolorowego miasta z Seulu, trzeba odbyć 6-godzinną podróż samochodem. Ci, którzy tu byli, twierdzą, że warto.

Źródło: BBC