Zamknij

Flatey Island najpiękniejszą wyspą świata. Zamieszkuje ją zaledwie 6 osób

Nina Czochara
07.10.2019 16:42
Flatey Island
fot. Shutterstock

Flatey Island zwyciężyła w rankingu najpiękniejszych wysp świata stworzonym przez serwis podróżniczy Big 7 Travel stworzył ranking. Ta niewielka wyspa Islandii jest prawdziwym rajem dla wielbicieli przyrody. 

W rankingu islandzka Flatey Island pokonała najbardziej znane, turystyczne wyspy jak Azory, Capri czy Ibizę. Nic dziwnego, to naprawdę wyjątkowe, dziewicze miejsce. 

Flatey Island najpiękniejsza na świecie

Flatey Island to wyspa położona w północno-zachodniej części Islandii, w zatoce Breiðafjörður. Jest niewielka, bo ma prawie 2 km długości i około 400 m szerokości. Co więcej, zamieszkuje ją zaledwie 6 osób. Co sprawiło, że została uznana za najpiękniejszą na świecie? Chodzi nie tylko o dziewicze krajobrazy, ale również spokój, ciszę oraz brak samochodów. Wyspa jest na tyle oderwana od współczesnego świata, że będąc tam, odnosi się wrażenie, jakby czas się zatrzymał. 

Podczas ciepłych miesięcy populacja wzrasta wyspy, ponieważ kilka rodzin ma tam domki letniskowe. Miejsce to jest też coraz chętniej odwiedzane przez turystów - w 2017 roku wyspę odwiedziło 9 tys. osób. Choć Flatey Island jest niewielka, jest tutaj kilka cennych obiektów - m.in. najstarsza biblioteka na Islandii (otwarta w 1864 roku) i jeden z najstarszych kościołów na Islandii z 1926 roku. Na wyspę można dotrzeć jedynie promem z Stykkishólmur lub Brjánslæku. 

Najpiękniejsze wyspy świata [TOP 10]

Seriws Big 7 Travel opublikował ranking 50 najlepszych wysp świata. W pierwsze dziesiąte znalazło się kilka wysp Europy.

  1. Flatey (Islandia)
  2. Palawan (Filipiny)
  3. Espiritu Santo (Vanuatu)
  4. Sommaroy (Norwegia)
  5. Korcula (Chorwacja)
  6. Wyspy Aran (Irlandia)
  7. Pemba (Zanzibar)
  8. Barbados
  9. Lummi (USA)
  10. Bora Bora (Polinezja Francuska)

Przeczytaj także:

• Wybrano najpiękniejsze miejsca w Europie. Na liście CNN pojawiła się Polska

• Powstał ranking najbardziej gościnnych krajów świata. Polska w czołówce!

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC