Zamknij

Fontanna di Trevi w Rzymie pod ochroną. Władze chcą walczyć z najazdem turystów

Redakcja
28.01.2020 16:34
Fontanna di Trevi
fot. pixabay

Wokół rzymskiej Fontanny di Trevi zainstalowana zostanie bariera uniemożliwiająca siadanie na jej brzegach - zdecydowała rada miejska, która przyjęła w głosowaniu uchwałę w tej sprawie. To kolejny krok mający na celu ochronę słynnego zabytku w Rzymie. 

W przyjętej uchwale postanowiono również, że obok Fontanny di Trevi, przyciągającej co roku miliony turystów, powstanie stały posterunek sił porządkowych. Nadzór będzie prowadzony także na ulicach prowadzących do fontanny, między innymi po to, by nie dopuszczać do procederu nielegalnego handlu. W ostatnich dniach władze Rzymu ogłosiły, że zlikwidowały definitywnie nielegalne stragany z pamiątkami i innymi artykułami wokół słynnego zabytku, które przez lata szpeciły plac.

Fontanna di Trevi chroniona przed turystami

Zainstalowanie bariery wokół Fontanny di Trevi to początek zmian dotyczącej słynnej rzymskiej atrakcji. Zarząd stolicy Włoch w ubiegłym roku podjął szereg kroków na rzecz ochrony odrestaurowanego zabytku, liczącego ponad 250 lat. Wprowadzony został zakaz siadania i jedzenia na brzegach fontanny. Postanowiono, że dostęp do niej może być zamykany, gdy zgromadzą się tam nadmierne tłumy. Surowo zabroniona jest kąpiel w fontannie. Kara za to wynosi 450 euro.

To niejedyna zmiana w Rzymie. Zgodnie z przepisami wprowadzonymi w ubiegłym roku turyści nie mogą na przykład siadać na słynnych Schodach Hiszpańskich i ciągnąć po nich walizek z kółkami. Nowe przepisy dotyczą również tak zwanych naganiaczy, którzy oferują bilety pozwalające ominąć kolejki oczekujących do popularnych atrakcji takich jak na przykład Koloseum.

Władze Rzymu wskazywały, że celem zmian jest wyeliminowanie niewłaściwych zachowań milionów turystów, którzy każdego roku odwiedzają Wieczne Miasto.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: PAP, tvn24bis.pl

___

RadioZET.pl/NC