Zamknij

Fotele w samolotach ustawione jak w pociągu? Internauci przerażeni nowym projektem

Redakcja
04.02.2020 13:29
Pokład samolotu
fot. Shutterstock/ zdj. ilustracyjne

Przedstawiciele firmy Heinkel Group zaprezentowali zaskakujący pomysł na konfigurację foteli w samolocie. Na projekcie zaproponowano obrotowe fotele lotnicze, które da się ustawić tak, aby pasażerowie siedzieli zwróceni do siebie twarzą w twarz. Pomysł wywołał silne reakcje internautów - pojawiły się głosy, że to wyjątkowo niekomfortowe i przerażające rozwiązanie dla podróżnych. 

Projekt, nazwany „Flex Lounge”, został zgłoszony przez niemiecką grupę Heinkel na konkurs Crystal Cabin Awards, który wyłania najbardziej innowacyjne rozwiązania w branży lotniczej. Pomysł rzeczywiście jest mocno innowacyjny, ale wywołał wśród odbiorców skrajne emocje. 

Pasażerowie samolotu będą siedzieć czwórkami?

W projekcie zaproponowano układ, w ramach którego czwórka pasażerów z dwóch poprzedzających rzędów może siedzieć praktycznie twarzą w twarz. To rozwiązanie znamy już bardzo dobrze choćby z pociągów PKP, z tym że projekt „Flex Lounge” nie zakłada żadnego stolika między podróżnymi, a przestrzeń ma być jeszcze bardziej ograniczona. Widać to na opublikowanej przez Heinkela na Facebooku wizualizacji.

Przeczytaj także: Masz mało miejsca na nogi? Nietypowy pomysł na "fotele stojące" w samolocie

Zagłosuj

Uważasz, że układ foteli w samolocie "twarzą w twarz" to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Twórcy projektu twierdzą, że Flex Lounge jest przeznaczony dla rodzin i grup znajomych, którzy chcieliby spędzać podróż razem i uspokaja, że rozwiązanie nie wywołuje żadnego zagrożenia. Taki obrotowy fotel mógłby być zamontowany tylko w pierwszym rzędzie. Założenie jest takie, że ich obróceniem zajmowałaby się załoga samolotu, ale dopiero po starcie - po wyłączeniu sygnalizacji zapięcie pasów. Podobnie przed lądowaniem - fotele będą musiały wrócić do swojej pierwotnej pozycji.

Chociaż to tylko propozycja zgłoszona do konkursu, projekt grupy Heinkel wzbudził silne kontrowersje w internecie. „Flex Lounge” został okrzyknięty najbardziej  "krępującym" układem foteli w samolocie. Wiele osób wyraziło przerażenie wizją, że mieliby spędzić kilkugodzinną podróż twarzą w twarz z innym pasażerem, nawet swoim znajomym. Zdaniem wielu internautów zmniejszenie przestrzeni w samolocie zdecydowanie negatywnie wpłynęłoby na komfort podróży.

Pojawiły się też pozytywne głosy na temat projektu Flex Lounge. Część internautów uważa, że to świetny pomysł, ponieważ może zagwarantować trochę prywatności rodzinie, większy komfort podróży z dzieckiem czy umilić czas gronom znajomych.

Przeczytaj także:

Źródło: rp.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC