Zamknij

41 stopni mrozu i niezwykłe zjawisko. Fotografowi udało się je uchwycić!

28.11.2020 14:00
Zima
fot. Shutterstock

Marc Adamus sfotografował bardzo rzadkie zjawisko. Jego zdjęcie "łuku lodowego" robi furorę! Widzieliście kiedyś coś takiego?

Praca fotografa wymaga dużej dawki cierpliwości. Czasami, aby uchwycić jeden wyjątkowy moment, potrzeba setek godzin oczekiwania. Wie o tym dobrze Marc Adamus, który specjalizuje się w fotografowaniu przyrody.

Wytrwałość bardzo mu się opłaciła! Choć profesjonalista musiał w ciężkich warunkach pogodowych wyczekiwać odpowiedniego momentu, udało się! Zrobił zdjęcie bardzo rzadkiego zjawiska, które nazwał "łukiem lodowym".

Fotograf uchwycił zjawisko "łuku lodowego"

Marc Adamus to fenomenalny fotograf, który uwielbia uwieczniać na swoich zdjęciach przyrodę. Niedawno udał się on w tym celu do miejscowości Jasper, która położona jest w malowniczych Górach Skalistych. Nic nie wskazywało na to, że dokona tutaj czegoś prawie niemożliwego.

Warunki pogodowe w trakcie dnia zdjęć były trudne - niby świeciło słońce, ale temperatura spadła do -41 stopni Celsjusza! Nie przeszkodziło to jednak Adamusowi w pracy. Był tak wytrwały, że udało mu się zrobić zdjęcie "łuku lodowego"!

Fotograf sam roboczo tak nazwał zjawisko, które tak naprawdę jest parhelionem, czyli słońcem pobocznym (jasną plamą światła, która powstaje na przecięciu halo opisanego oraz kręgu parhelicznego). Jest to jeden z najczęściej występujących typów halo. 

Na zdjęciu widzimy słońce, które zeszło na tyle nisko, że "dotknęło" malownicze pasmo górskie, a wokół niego rozpościera się niezwykła plama światła.

Trzeba przyznać, że to zdjęcie robi wrażenie! Kiedy tylko artysta zamieścił je w sieci, doczekało się ono mnóstwa polubień i udostępnień. To, co udało mu się uchwycić na fotce, jest naprawdę rzadkim zjawiskiem. Widzieliście coś takiego?