Zamknij

Francuska wyspa na sprzedaż. „To kawałek prywatnego raju"

Nina Czochara
20.11.2019 10:37
Wyspa Roch Ar Hon
fot. YouTube/screen

To wymarzone miejsce dla tych, którzy szukają niezwykłych krajobrazów i świętego spokoju. Na sprzedaż została wystawiona niewielka wyspa Roch Ar Hon położona u wybrzeży francuskiej Bretanii. Nad głową słońce, pod stopami skały, a dookoła błękitna woda. Trzeba się jednak przygotować na spory wydatek za „kawałek prywatnego raju". 

Wyspa Roch Ar Hon znajduje się zaledwie kilkaset metrów od wybrzeży Bretanii. Jest niewielka, bo ma zaledwie 6,5 tys. m2. Na miejsce można dopłynąć motorówką lub żaglówką w około 10 minut. Wysepka jest też niezwykle malownicza - skaliste wybrzeża i dzika roślinność prezentują się imponująco na tle lazurowej wody. Właśnie tutaj znajdziemy w pełni wyposażony, XVIII-wieczny dom. Posiadłość została odnowiona w połowie lat 90. Teraz wystawiono ją na sprzedaż. 

Roch Ar Hon: prywatny raj na własność

Do dyspozycji przyszły właściciel będzie miał łącznie aż 140 m2. Na miejscu będą czekać wszystkie udogodnienia - w domu jest prąd, woda bieżąca i inne niezbędne do życia media. Dom jest też w pełni wyposażony. Dużym atutem jest zielona i malownicza okolica. "Oaza spokoju" i "kawałek prywatnego raju" bez sąsiadów - to hasła, którymi sprzedawcy kuszą potencjalnych klientów.

Sprzedawcy zaznaczają również, że wyspa jest idealna nie tylko dla miłośników samotności i przyrody, ale dla każdego, kto chce spełnić swoje dziecięce marzenie. Aby jednak to marzenie stało się rzeczywistością, trzeba dysponować sporym budżetem. Wyspa Roch Ar Hon kosztuje 1,68 mln euro (ok. 7,2 mln zł)

Zobacz także

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC