Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu w Gdańsku. Agresywna pasażerka wyrzucona z samolotu

30.11.2020 15:58
Awaryjne lądowanie samolotu w Gdańsku. Agresywna pasażerka wyrzucona z samolotu
fot. Shutterstock

Samolot lecący z Dublina do Kowna musiał awaryjnie lądować na lotnisku w Gdańsku. Wszystko z powodu nietrzeźwej pasażerki, która w czasie lotu zachowywała się agresywnie wobec innych podróżnych obecnych na pokładzie. Po wylądowaniu 39-letnia kobieta musiała opuścić samolot w asyście funkcjonariuszy straży granicznej. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 27 listopada. Jak powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, Andrzej Juźwiak, funkcjonariusze musieli interweniować na lotnisku w Gdańsku wobec 39-letniej obywatelki Irlandii, która leciała samolotem rejsowym z Dublina.

Gdańsk. Awaryjne lądowanie z powodu agresywnej pasażerki

– Z uwagi na zachowanie kobiety kapitan maszyny zdecydował o awaryjnym lądowaniu i wysadzeniu pasażerki. Na pokład samolotu weszli strażnicy graniczni z Zespołu Interwencji Specjalnych. Według raportu załogi, w trakcie lotu kobieta była agresywna, popychała innych pasażerów, nie wykonywała poleceń kapitana, miała też głośno krzyczeć – dodał Andrzej Juźwiak.

39-latka w asyście funkcjonariuszy dobrowolnie opuściła samolot, po czym została przewieziona do pomieszczeń Straży Granicznej. Jej zachowanie wskazywało na znaczne upojenie alkoholowe, co potwierdził wezwany na miejsce ratownik medyczny.

Zobacz także

Kobieta nie chciała poddać się badaniu alkomatem. Ostateczne umieszczono ją w Pogotowiu Socjalnym dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku. Po wytrzeźwieniu Irlandka została ukarana mandatem w wysokości 1 tys. złotych.

Od początku tego roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku interweniowali wobec 42 osób, które swoim zachowaniem naruszały warunki bezpieczeństwa lotu.

Źródło: PAP