Zamknij

Gdzie Polacy najbardziej lubią plażować? To najpopularniejsze kurorty na wakacje

Nina Czochara
17.04.2019 11:52
Antalya
fot. Pixabay

Antalya w Turcji, Burgas w Bułgarii i Heraklion na Krecie cieszą się największym zainteresowaniem w biurach podróży - tak wynika z raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Po kilku latach przerwy do łask powraca też Turcja i Tunezja.

Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował najnowsze zestawienie (z 2018 roku) najpopularniejszych kierunków z polskich lotnisk w ruchu czarterowym. Raport pokazuje, do których kurortów wakacyjnych Polacy latają najchętniej. Gdzie najbardziej lubimy plażować?

Turcja i Bułgaria najlepsze na plażowanie

Zestawienie nie uwzględnia oczywiście kierunków, do których bardzo często wybieramy się również samochodem - tutaj bez wątpienia na podium znalazłaby się Chorwacja. Raport ULC uwzględnia te kierunki, do których najczęściej wybieramy się z biurem podróży samolotem. 

Ulubionym kurortem wakacyjnym wśród Polaków pozostaje Antalya. Zwiększyła się ponad dwukrotnie liczba Polaków, którzy zdecydowali się spędzić wczasy na Riwierze Tureckiej – w zeszłym roku było to aż 653 tysiące osób.

raport ULC
fot. Urząd Lotnictwa Cywilnego

Na drugim miejscu znalazło się Burgas, czyli region Warny w Bułgarii. Na trzeciej pozycji znalazł się kurort Heraklion na Krecie

Z rankingu wynika również, że w zeszłym roku po raz kolejny zaczęliśmy latać do krajów północnej Afryki – piąta wśród najpopularniejszych kurortów była Hurghada (wzrost liczby turystów z Polski o ponad 80 tys. w skali roku), 15. miejsce zajęło Marsa Alam, a na 20. miejscu znalazło się Szarm el-Szejk.

Do zestawienia czołowych kurortów wakacyjnych po kilku latach przerwy wróciła też Tunezja – w zeszłym roku na lotnisko w Monastyrze poleciało ponad 60 tys. pasażerów. 

Spadek notuje na przykład Hiszpania, która w poprzednich latach biła rekordy popularności z powodu obaw o bezpieczeństwo w Turcji czy Egipcie. W zeszłym roku mniej turystów odwiedziło Teneryfę, Fuerteventurę i Gran Canarię, natomiast liczba pasażerów czarterowych z Polski do Malagi czy Barcelony praktycznie nie zmieniła się w ciągu roku.

ZOBACZ TAKŻE:

• Dokąd najczęściej latamy z Polski? Opublikowano listę najpopularniejszych kierunków

• Wybrano najlepsze kierunki na podróż w 2019 roku. Nowy ranking może zaskoczyć 

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC