Zamknij

Gdzie Polacy najchętniej planują urlop? Turcja i Grecja hitami tegorocznych wakacji

Nina Czochara
27.06.2019 12:12
 Zatoka Anthony’ego Quinna
fot. Fotolia

Turcja i Grecja to najczęściej wybierane przez Polaków kierunki zagranicznych wakacji - poinformowała Polska Izba Turystyczna. Trzecie miejsce wśród najpopularniejszych wakacyjnych kierunków zajmuje Bułgaria.

Według danych rezerwacyjnych członków Polskiej Izby Turystyki (PIT) rok 2019 to powrót kierunków przez kilka lat mniej obecnych na rynku: Turcji, Egiptu i Tunezji - powiedziała rzecznik prasowa, Ewa Kubaczyk.

Turcja i Grecja najpopularniejsze na wakacje

Turcja była w tym roku liderem wczesnej rezerwacji, zwłaszcza przed weekendem majowym. Obecnie zajmuje wraz z Grecją czołową lokatę. Jak podano przez Polską Izbę Turystyki, oba kierunki wybrało ponad 20 procent klientów biur podróży.

Trzecie miejsce na podium zachowuje Bułgaria, która mocno zyskała na popularności w tygodniach poprzedzających start sezonu. Według PIT wśród polskich turystów sporym zainteresowaniem cieszą się też Bułgaria, Hiszpania, Egipt, Tunezja i Albania. Chętnie jeździmy też na wakacje do Włoch i Chorwacji. Ten ostatni kierunek jest najczęściej rezerwowany z dojazdem własnym, co wpływa na stosunkowo niską cenę.

Jak zaznaczyła Ewa Kubaczyk, w tym sezonie przeważająca liczba klientów biur podróży wybiera pobyt w hotelu o wysokim standardzie, w tym wyżywienie all inclusive.

Zagłosuj

Planujesz w tym roku zagraniczne wakacje?

Liczba głosów:

Według portalu Wakacje.pl w tym roku więcej wydajemy za wakacji w Turcji - średni koszt rezerwacji dla tego kierunku wynosi średnio 8087 złotych (2739 na osobę) i jest wyższy w porównaniu z przeciętną wartością 7547 zł (2697 na os.) dla Grecji. Może to wynikać z faktu, że szukając w tym roku wysokiego standardu, Polacy częściej decydowali się przeznaczyć podobną kwotę (ok. 2,7 tys. zł/os.) na pobyt w Turcji, gdzie za podobną stawkę można spędzić tydzień nawet w hotelu pięciogwiazdkowym, podczas gdy w Grecji w tej cenie dostępne są raczej obiekty z czterema gwiazdkami.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: PAP, tvn24.pl

___

RadioZET.pl/NC