Zamknij

Gdzie można najtaniej spędzić majówkę w Europie? W rankingu aż dwa polskie miasta!

Redakcja
28.03.2018 14:40
Kraków
fot. Pixabay

Najtańszym turystycznie miastem w Europie na City Break okazał się... Kraków. Tak pokazują wyniki zestawienia brytyjskiego serwisu Post Office, który po raz dziesiąty oblicza, ile trzeba wydać na weekendowy wypad do europejskiego miasta. Wysoką pozycję w tym rankingu zajęła też... Warszawa — znalazła się na 4. miejscu.

W dziesiątej edycji rankingu City Costs Barometer twórcy wzięli pod uwagę koszty weekendowego wypadu do 36 najbardziej „turystycznych” miast w Europie. W ocenie wzięto pod uwagę m.in. ceny biletów komunikacji miejskiej, noclegu w 3-gwiazdkowym hotelu, wejściówek do muzeów i atrakcji turystycznych, ceny filiżanki kawy czy też kolacji dla dwóch osób w restauracji. 

Kraków najtańszym miastem na weekend w Europie

Najtańszym miastem na majówkę okazał się Kraków — średnie wydatki na pobyt wyniosą tam ok. 799 złotych. Niewiele więcej zapłacimy za dwudniowy pobyt w Wilnie — tutaj średnie wydatki wynoszą ok. 802 zł oraz w stolicy Łotwy — Rydze — ok. 834 zł. Dużą niespodzianką tego zestawienia jest Warszawa, która znalazła się na czwartym miejscu — za weekend w naszej stolicy zapłacimy ok. 875 zł.

Kraków
fot. Pixabay

W dziesiątce najtańszych miast na weekend znalazły się także: Budapeszt, Moskwa, Praga, Ateny, Lizbona i Lille.

Najdrożej jest w Amsterdamie i krajach skandynawskich

Okazuje się, że z najgrubszym portfelem trzeba wybrać się do stolicy Holandii. Według Post Office Travel Money weekend w Amsterdamie kosztuje… ponad 2,57 tys. złotych. Wyjazdy do Oslo i Reykjavíku niewiele mniej — ponad 2,4 tys. złotych.
W dziesiątce najdroższych miast w tym zestawieniu znalazły się również Kopenhaga, Wenecja, Dublin, Helsinki, Stockholm, Madryt, Genewa. 

Źródło: telegraph.co.uk

___

RadioZET.pl/NC