Zamknij

Gdzie na narty w Austrii? Narciarskie hity na sezon zimowy 2020/2021

Nina Czochara
12.10.2020 16:23
Nassfeld
fot. NLW Tourismus Marketing, Daniel Goller

Wybór najlepszego ośrodka narciarskiego w Austrii nie jest łatwy. Spośród szerokiej oferty wskazujemy narciarskie hity na nadchodzący sezon zimowy. Skorzystają zarówno rodziny z dziećmi, jak i doświadczeni narciarze szukający na stoku adrenaliny na najwyższym poziomie.

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, czyli narty z rodziną

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, położony w sercu Alp Kitzbühelskich, to jeden z najbardziej przyjaznych rodzinom ośrodków narciarskich w Tyrolu. Infrastruktura tego kurortu jest doskonale rozbudowana, a oferta bardzo różnorodna. Cztery góry narciarskie, dwie doliny, 109 km tras zjazdowych, 45 wyciągów i dwa snowparki – to tylko początek atrakcji i udogodnień czekających na miejscu.

W Ski Juwel każdy, bez względu na umiejętności, znajdzie coś dla siebie. Ośrodek oferuje szerokie i łatwe stoki dla początkujących, jak również trudniejsze trasy i zbocza dla wprawionych narciarzy. Aż 85 proc. tras jest naśnieżanych, co zapewnia bardzo dobre warunki w czasie białego szaleństwa. Jest to zatem doskonały wybór dla rodzin szukających komfortu bez rezygnacji z wysokiej jakości i najnowocześniejszych stoków narciarskich.

Ski Juwel Alpbachtal Wildschonau
fot. Alpbachtal Tourismus, Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Ski Juwel to też dobre miejsce dla tych, którzy szukają profesjonalnej opieki nad dziećmi i kursów jazdy na nartach w przyjaznym dla najmłodszych otoczeniu. Doświadczeni instruktorzy z pięciu szkół narciarskich dbają o to, aby naukę łączyć z zabawą i tym samym zapewniać dzieciom niezapomniane doświadczenia.

Znany tyrolski ośrodek oferuje też wiele rodzinnych atrakcji poza stokami. Warto skorzystać z trzech torów saneczkowych czy spróbować swoich sił we wspólnym budowaniu igloo w Niederau/Wildschönau. W czasie przerwy od zimowego szaleństwa koniecznie trzeba zajrzeć do jednego z 25 przytulnych schronisk na terenie kurortu.

Ski Juwel Alpbachtal Wildschonau
fot. Alpbachtal Tourismus, Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau zdobył kilka wyróżnień, które są potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług oraz posiadania różnorodnej oferty dostosowanej do rodzinnych potrzeb. W sezonie 2017/18 zdobył 1. miejsce w kategorii „rodzina/dzieci” (Schneehoehen.de). Z kolei portal Skiresort.de przyznał ośrodkowi pięć gwiazdek w kategorii obiektów „przyjaznych rodzinie”.

Sun Ski World w Nassfeld: 110 km tras dla każdego

Nassfeld to największa stacja narciarska Karyntii, a zarazem jeden z najpiękniejszych zakątków Austrii. 110 kilometrów stoków o różnym stopniu trudności stwarza idealne warunki dla każdego – od początkujących po profesjonalistów. Nie można zapomnieć też o 30 nowoczesnych kolejkach górskich i wyciągach.

Nassfeld
fot. NLW Tourismus Marketing, Daniel Goller

Ze względu na specyficzny mikroklimat panujący w tym alpejskim zakątku (od północy wysokie góry, od południa bliskość Adriatyku) na opady śniegu raczej nie można narzekać. Gdyby jednak korzystna pogoda zrobiła sobie przerwę, w gotowości czeka 420 urządzeń do naśnieżania. Nassfeld to jednocześnie bardzo słoneczna kraina. Mamy tu zapewnione około 100 godzin słońca więcej niż po północnej stronie Alp.

W regionie Nassfeld-Pressegger See jest też wiele atrakcji poza trasami zjazdowymi. Do wyboru między innymi jazda na sankach, łyżwach, nartach biegowych czy wyprawy na rakietach śnieżnych.

Nassfeld
fot. NLW Tourismus Marketing GmbH, Michael Stabentheiner

Dodatkowym atutem tego miejsca są liczne rustykalne schroniska górskie oraz duży wybór lokalnych przysmaków. Z kolei bliskość Włoch sprawia, że ten austriacki ośrodek narciarski to idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą rozkoszować się południowym stylem życia także zimą.

Materiał partnerski