Zamknij

Gdzie najlepiej wyjechać na wakacje z dziećmi? Kreta zwycięzcą w tegorocznej ankiecie

Redakcja
18.01.2019 10:28
Gdzie najlepiej wyjechać na wakacje z dziećmi? Kreta zwycięzcą w tegorocznej ankiecie

Kreta jest najlepszym miejscem na wakacje nad morzem dla podróżujących z dziećmi. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród tysiąca brytyjskich rodzin przez portal turystyczny "On the Beach".

Badanie, którego celem było wyłonienie najlepszych kierunków na wakacje dla rodzin w Europie, przeprowadziła brytyjska agencja turystyczna "On the Beach". Pod lupę wzięto 50 nadmorskich miejsc w 10 europejskich krajach: Bułgarii, Chorwacji, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Turcji, we Francji, Włoszech, na Cyprze i Malcie. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Kreta idealna na rodzinne wczasy

Ankietowani przyznawali punkty poszczególnym kierunkom w pięciu kategoriach: średnie temperatury powietrza i morza, atrakcje dla dzieci (parki wodne i tematyczne), długość lotu i średnia cena za pobyt czteroosobowej rodziny w 2018 roku. Każdy z kierunków mógł uzyskać w sumie 100 punktów.

Najlepszym miejscem dla rodzin z dziećmi okazała się Kreta z wynikiem 85,2 pkt. Na drugiej pozycji zestawienia znalazła się Costa Blanca (84,3), na trzecim Cypr (83,2), na czwartym Costa Brava (82,9), a na piątym Costa Dorada (82,8). Drugą piątkę otwiera Majorka (82,6), za nią uplasowały się: Malta (81,9), Korfu (80,6), Sardynia (82,6) i Costa de la Luz (80,5). W zestawieniu znalazło się w sumie 16 regionów bądź kurortów hiszpańskich.

Kreta plaża
fot. Shutterstock

Dla 54 procent badanych najważniejszym kryterium wyboru był stosunek ceny do jakości. Okazuje się, że dla Brytyjczyków najtańsze są wyjazdy na La Palmę, następnie na Costa Calida i Costa Brava. W tym zestawieniu na czwartym miejscu uplasowała się Kefalonia, na piątym Algarve.

Przeczytaj także:

• Gdzie wyjechać na wakacje z dzieckiem? Oto 5 najlepszych kierunków na rodzinne wczasy za granicą

Chorwacja — wczasy na własną rękę. Jak zaplanować wymarzone wakacje? [PORADNIK] 

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC