Zamknij

Gdzie tanio polecieć na długi weekend w czerwcu? To najtańsze miasta w Europie [Ranking]

Nina Czochara
16.05.2019 11:27
Londyn
fot. Pixabay

Wyszukiwarka turystyczna Kayak.pl sprawdziła, dokąd można najtaniej dolecieć w długi weekend czerwcowy. Na czele zestawienia znalazły się Wenecja, Londyn i Kijów.

Aż 46 procent Polaków planuje w tym roku city break - wynika z ankiety przeprowadzonej na początku stycznia przez wyszukiwarkę turystyczną Kayak (przepytano w niej łącznie ponad 23 tysiące osób z 22 krajów). W Polsce tradycyjnie jednym z najpopularniejszych terminów jest przedłużony weekend po Bożym Ciele, który w tym roku wypada od 20 do 23 czerwca. Właśnie na ten weekend Kayak.pl odnotował ponad 15 procent więcej wyszukiwań lotów niż na pozostałe weekendy czerwca. Wybierając jako kryterium cenę biletu lotniczego, sporządzono listę najtańszych miast, do których można dolecieć w tym terminie. 

Wenecja, Londyn i Kijów z najtańszymi biletami

Jak pokazują wyniki zestawienia, najmniej zapłacą turyści wybierający się do Wenecji – bilet w dwie strony w klasie ekonomicznej wyniesie ich średnio 196 zł. Do końca listopada odbywać się będzie cykliczny pokaz sztuki współczesnej - Biennale of Venice, co sprawia że miasto na wodzie to doskonały kierunek dla tych, których szukają wrażeń artystycznych.

Kilkadziesiąt złotych więcej trzeba zapłacić natomiast za bilety do Londynu, gdzie przez cały czerwiec Brytyjczycy świętują urodziny Królowej Elżbiety II, a tego weekendu odbywać się będzie jedno z największych wydarzeń kulinarnych – Taste of London. Koszt przelotu do Mediolanu, Luqi, Aten czy Amsterdamu zamknie się w kwocie 500 zł. Osoby, które chciałyby poznać lepiej słowiański folklor, powinny rozważyć wyjazd na Ukrainę. Za przelot do Kijowa zapłacą średnio 341,5 zł, a do Lwowa 424 zł.

Lista 10 najtańszych kierunków na czerwcowy weekend

Kayak.pl - lista tanich miast
fot. Materiały prasowe

Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania lotów na Kayaku.pl od 23 kwietnia do 7 maja 2019 roku dla podróży od 20 do 23 czerwca.

Przeczytaj także:

 Dokąd najczęściej latamy z Polski? Opublikowano listę najpopularniejszych kierunków

 Wybrano najlepsze kierunki na podróż w 2019 roku. Nowy ranking może zaskoczyć 

___

RadioZET.pl/NC