Zamknij

Gdzie warto pojechać na sylwestra za granicę? Oto 6 najciekawszych miejsc

Redakcja
06.11.2018 15:57
Amsterdam
fot. Shutterstock

Chcesz spędzić sylwestra za granicą? Zastanawiasz się, w jakim kraju w wyjątkowy sposób powitać Nowy Rok? Jest kilka miejsc, w których można tanio i niezwykle ciekawie świętować nadejście kolejnego roku.  

Jaki sylwester, taki cały rok. Zgodnie z tymi powiedzeniem ostatni dzień grudnia trzeba spędzić naprawdę wyjątkowo. Jedni preferują wypoczynek w Polsce – najczęściej sylwester w górach lub sylwester nad morzem, inni marzą o wyjeździe za granicę. Z myślą o tych drugich przedstawiamy 6 miejsc z różnych zakątków świata, do których warto wybrać się na celebrowanie Nowego Roku.

1. Amsterdam: kąpiel w lodowatym morzu?

W poszukiwaniu hucznej zabawy sylwestrowej warto wybrać się do Amsterdamu. Szampan, sztuczne ognie i życzenia „Gelukkig Nieuwjaar”, czyli Szczęśliwego Nowego Roku – tego z pewnością tu nie zabraknie. Ciekawą, holenderską tradycją jest witanie nadchodzącego roku tak zwanym Nieuwjaarduik, czyli… zanurzaniem się w lodowatym morzu. Grupowe kąpiele morskie organizowane są w wielu punktach na całym wybrzeżu Holandii, choć największej osób gromadzi się w kurorcie Scheveningen. 

Amsterdam - Nowy Rok
fot. Shutterstock

Tanie loty na sylwestra w Amsterdamie: 205 zł* w obie strony, Kraków→Eindhoven, termin: 31 grudnia-3 stycznia

Zobacz także

2. Edynburg: sylwester po szkocku

W Szkocji nadejście kolejnego roku świętuje się przez cztery dni. W Edynburgu od 29 grudnia do 1 stycznia organizowany jest coroczny festiwal Hogmanay, który przyciąga tysiące Szkotów i turystów z różnych krajów. Nowy Rok świętuje się tutaj bardziej niż Boże Narodzenie! W czasie 4 dni festiwalu odbywają się liczne koncerty na świeżym powietrzu, parady uliczne, pokaz tańca szkockiego i oczywiście jeden z najefektowniejszych na świecie pokazów fajerwerków.

Edynburg - Sylwester
fot. Shutterstock

Tanie loty na sylwestra w Edynburgu: 408 zł* w obie strony, Kraków→Edynburg, termin: 31 grudnia-6 stycznia

3. Wiedeń: romantycznie i klasycznie

W stolicy Austrii sylwestra można spędzić na wiele sposób. Na przykład biorąc udział w głośnych i wesołych zabawach ulicznych w centrum Wiednia. Na wielu placach Starego Miasta ustawiane są sceny dla zespołów, orkiestr i DJ-ów. Wiedeńczycy nie zapominają też o tradycji – przy placu Graben można wspólnie z mieszkańcami i turystami spróbować swoich sił w tańcu wiedeńskim.

Niezwykle ciekawą i romantyczną opcją jest również rejs na statku pływającym po Dunaju i podziwianie pokazu sztucznych ogni z pokładu. Aby spędzić sylwestra w prawdziwie klasycznym stylu, można wziąć udział w noworocznym koncercie Wiedeńskich Filharmoników w Musikverein.

Wiedeń zimą
fot. Shutterstock

Tanie loty na sylwestra w Wiedniu: 208 zł* w obie strony, Warszawa→Wiedeń, termin: 31 grudnia-4 stycznia

Zobacz także

4. Egipt: sylwester na plaży

A może tak uciec przed panującą w Polsce (oraz wielu krajach Europy) zimą i wybrać się do miejsca, w którym nawet w grudniu nie zabraknie słońca? Popularnym kierunkiem wśród Polaków na sylwestrowy wyjazd jest Egipt. Sporą popularnością cieszy się region Hurghada położony we wschodniej części kraju. Nawet w grudniu możemy spodziewać się tam doskonałej pogody. Średnia temperatura powietrza pod koniec roku wynosi ok. 25˚C, a temperatura wody nie spada poniżej 20˚C, więc to idealny czas na plażowanie i nurkowanie. Jeśli więc nie przeszkadza nam piasek zamiast śniegu i palmy zamiast choinek, Hurghada może być idealnym miejscem na celebrowanie nowego roku. Bez wątpienia zachęcają też bardzo atrakcyjne ceny wycieczek z biurem podróży w tym okresie.

Hurghada
fot. Shutterstock

Sylwester 2018/2018 w Hurghadzie: Tygodniowe wczasy w 4-gwiazdkowym hotelu z aquaparkiem (w cenie przelot i bogate all inclusive) kosztują od 2500 zł za osobę w terminie od 31 grudnia do 7 stycznia.

5. Riwiera Turecka: sylwester w wersji all inclusive

Położona nad Morzem Śródziemnym Riwiera Turecka jest doskonałym kierunkiem dla tych, którzy nadchodzący rok chcą powitać na plaży, w hotelowym barze lub dyskotece z bogatą ofertą all inclusive. W grudniu średnia temperatura w ciągu dnia sięga ok. 20˚C, więc to również doskonały czas na wycieczki i poznawanie niezwykle bogatej kultury. Sporą popularnością cieszy się kurort Alanya, gdzie znajduje się słynna plaża Kleopatry. To tutaj, jak podają legendy, wypoczywała sama Kleopatra. Na Riwierze Tureckiej popularny jest również kurort Side położony na malowniczym cyplu i słynący z najpiękniejszych plaż w regionie.

Alanya
fot. Shutterstock

Sylwester 2018/2019 w Turcji: 7-dniowy pobyt w hotelu 4-gwiazdkowym (z przelotem i all inclusive) kosztuje od 1200 zł za osobę w terminie od 30 grudnia do 6 stycznia.

6. Tunezja: Nowy Rok pod palmami?

Sporym zainteresowanie wśród sylwestrowych wyjazdów cieszy się również Tunezja. Czym przyciąga ten kraj zimą? Złocistymi plażami, bogatą ofertą hotelową oferującą wakacje w formule all inclusive i bardzo dobrą pogodą. Średnia temperatura w ciągu dnia w grudniu i styczniu (na tunezyjskiej wyspie Djerba) wynosi około 18˚C. Największą atrakcją na wyspie jest 9-kilometrowa plaża Sidi Mahres. A może tak powitać Nowy Rok na tym złocistym pasie wybrzeża, pod palmami, przy szumu morza? Dużym atutem wyjazdów w tym terminie są bardzo dobre ceny luksusowych hoteli – niemal dwukrotnie niższe niż w sezonie letnim.

Djerba
fot. Shutterstock

Sylwester 2018/2018 w Tunezji (Dżerba): 7-dniowy pobyt w hotelu 4-gwiazdkowym (z przelotem i all inclusive) kosztuje od 1913 zł za osobę w terminie od 27 grudnia do 3 stycznia.

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC