Zamknij

Genewa oferuje turystom bon na 400 zł. Tak chce zachęcić do przyjazdu

26.08.2020 15:10
Genewa, Szwajcaria
fot. Shutterstock

Genewa, chcą zachęcić turystów do przyjazdu, stworzyła nietypową akcję. Europejskie miasto oferuje odwiedzającym specjalny voucher o wartości 93 dolarów, czyli ponad 400 zł. Aby go otrzymać, trzeba jednak spełnić jeden warunek. 

Geneva Gift Card, jak nazwano voucher, można wykorzystać w hotelach, restauracjach i na różne wycieczki po Genewie. Karta jest ważna do końca 2020 roku. 

Genewa. Bon na 400 zł dla turystów 

Genewska karta upominkowa ma wartości 93 euro, czyli ok. 410 zł. Aby ją otrzymać, trzeba spędzić mieście co najmniej dwie doby. Turyści otrzymują jedną kartę na jeden pokój hotelowy. Bon można zrealizować dopiero po zameldowaniu w jednym z obiektów hotelowych.

Oprócz karty podarunkowej turyści otrzymają również na lotnisku w Genewie bilet, który jest ważny przez 80 minut po przybyciu na port lotniczy. Dzięki temu można dostać się do swojego miejsca zakwaterowania bez dodatkowych kosztów. 

Geneva Gift Card: gdzie można wykorzystać voucher?

Bon Geneva Gift Card może zostać wykorzystany w ponad 150 miejscach w Genewie, w tym m.in. 60 hotelach, 80 restauracjach oraz na 15 wycieczek ze zwiedzaniem (np. szlakiem szwajcarskiej czekolady). Pełna lista miejsc/atrakcji, z których można skorzystać w ramach karty upominkowej, są podane przez biuro turystyczne miasta.

Jak przyznały władze miasta, mają nadzieję, że akcja z voucherami zachęci turystów do przyjazdu i pomoże ożywić branżę turystyczną w trudnych czasach pandemii koronawirusa. 

Źródło: travelandleisure.com, Business Insider