Zamknij

Nie ma tu dróg ani samochodów. Ta wioska wygląda jak z bajki, a istnieje naprawdę

28.11.2020
Aktualizacja: 04.12.2020 17:26
Wioska Giethoorn
fot. Shutterstock

Szukacie malowniczego miejsca na weekendowy wypad? Mamy coś specjalnie dla was! Oto wioska, która wygląda jak z bajki. Co ciekawe, nie ma tu... dróg ani samochodów!

Wpadlibyście na to, że jest na świecie wioska, w której nie ma dróg i samochodów? Dzięki temu nie ma tu też korków, a powietrze jest czyste. Natomiast jej mieszkańcy oraz turyści odwiedzający to miejsce poruszają się pieszo bądź... kanałami!

Oto Giethoorn - wioska, która nazywana jest holenderską "Wenecją". Z Polski można tu dolecieć błyskawicznie samolotem albo udać się samochodem. Tylko spójrzcie na zdjęcia tego malowniczego miejsca - wygląda zachęcająco, prawda?

Giethoorn - bajkowa wioska bez dróg i samochodów

Aż trudno uwierzyć, że całkiem niedaleko Polski - ok. 1200 km - we wschodniej części Holandii leży wioska, która nie ma dróg ani samochodów, a jej mieszkańcy przemieszczają się łódkami!

To spokojne miejsce nazywane jest "holenderską Wenecją" - wszystko przez to, że znajduje się tutaj aż 90 km kanałów wodnych. Mieszkający tutaj ludzie właśnie tymi kanałami dostają się do swoich domów - niektóre z nich zlokalizowane są na wysepkach, więc to jedyne rozwiązanie. Inne z kolei połączone są ze sobą drewnianymi mostami, więc można się tu dostać pieszo.

Giethoorn oferuje przede wszystkim malowniczą scenerię, czyste powietrze, ciszę i spokój. Turyści mogą korzystać tutaj z łódek, rowerów wodnych czy zwykłych rowerów. Na gości czekają tu także lokalne kawiarnie i restauracje.

Lokalni zamieszkują w niskich budynkach, których dachy pokryte są strzechą. Znajduje się tutaj mnóstwo terenów zielonych i aż 176 mostów! Chcielibyście mieszkać w tak spokojnym i malowniczym miejscu, gdzie nie ma korków i nie ma aut? A może wybralibyście się tutaj na wakacje?