Zamknij

Gigantyczne kolejki w Tatrach. Turyści czekali na wejście na Giewont nawet 3 godziny [ZDJĘCIA]

27.08.2021 15:04
Giewont
fot. Shutterstock

Lato w Polsce zbliża się do końca, ale to nie przeszkadza turystom w podbijaniu kolejnych szczytów w Tatrach. W ostatnich dniach na szlakach panuje bardzo duży tłok. Tak było m.in. na trasie prowadzącej na Giewont, na który można się było dostać po odstaniu w kolejce.. 3 godzin.

Ostatnie dni w Polsce upływają pod znakiem pogody w kratkę. W całym kraju można zaobserwować dynamiczną aurę - w ciągu jednego dnia świeci słońce, które za chwilę zastępują ciemne chmury, silny wiatr i obfite opady deszczu.

Tak samo wygląda sytuacja w Tatrach, ale panujące obecnie warunki atmosferyczne wcale nie odstraszają turystów. Kiedy tylko na horyzoncie pojawia się słońce, wybierają się oni na szlaki i próbują osiągnąć kolejne szczyty popularnych górskich pasm.

Liczba wędrowców jest tak duża, że w wielu miejscach tworzą się korki. W ostatnich dniach na Giewont można było się dostać po wystaniu w kolejce ok. 3 godzin.

Gigantyczne kolejki w Tatrach. Turyści czekali na wejście na Giewont nawet 3 godziny

W ostatnich dniach pogoda w Tatrach jest kapryśna, ale to nie zniechęca turystów przed udaniem się na górskie wędrówki. Wiele osób wciąż szturmuje popularne szczyty. Najchętniej jednak wychodzą oni na spacery, kiedy aura za oknem nieco się poprawi.

25 sierpnia w górach raz padało, a raz wychodziło słońce. Kiedy tylko się przejaśniało, na szlakach robiło się bardzo tłoczno. Szczególnie oblegany był m.in. Giewont. W tym dniu na drogach prowadzących pod charakterystyczny stalowy krzyż tworzyły się kolejki.

Jak możemy przeczytać m.in. na portalu Onet, niektórzy zdobywali wierzchołek po uprzednim odczekaniu w "korku" aż 3 godzin! Zdjęcia tłumu, jaki szturmował tego dnia jeden z najpopularniejszych szczytów w Polsce, trafiły na facebookową stronę "Aktualna sytuacja w Tatrach".

Sami zobaczcie, jak to wówczas wyglądało.

Źródło: Onet, Facebook