Zamknij

Glamping, bleisure bądź śladami bohaterów książek, czyli nietypowe formy podróżowania

Glamping, bleisure bądź śladami bohaterów książek, czyli nietypowe formy podróżowania
fot. Shutterstock

Minął przeszło rok odkąd za sprawą tajemniczego wirusa z drugiego końca świata utknęliśmy we własnych czterech ścianach, a największych emocji dostarczały wycieczki z pokoju do kuchni i eskapady na taras. Nic więc dziwnego, że jesteśmy spragnieni doświadczeń. Jakie formy podróżowania czy zakwaterowania mogą nam ich dostarczyć?

Na łonie natury z nutką luksusu

Wakacje na campingu kojarzą się z polowym prysznicem, spaniem na karimacie i odgrzewaniem potraw z puszki nad palnikiem? Oczywiście taka opcja wciąż pozostaje, jednak można cieszyć się pełnią natury w dużo bardziej komfortowej i fancy wersji. Odpowiedzią na to jest glamping.

Nazwa wzięła się z połączenia dwóch angielskich słów: glamorous i camping, co możemy przetłumaczyć po prostu jako „luksusowe kempingowanie”. Kluczem tej idei jest wypoczynek z przepięknym widokiem, relaks z dala od miejskiego zgiełku w jak najbardziej dzikim i naturalnym otoczeniu oraz w ciekawych wnętrzach. To opcja idealna dla osób, które kochają komfort i potrzebują chwili wytchnienia.

Glamping przybiera przeróżne różne formy - od namiotów rodem z filmów przygodowych, przez przyczepy urządzone w stylu vintage, aż po domki na drzewach z klimatyzacją i usługami spa w pakiecie.

Przyjemne z pożytecznym

Trendem, który bardzo zyskał na popularności w ostatnim czasie jest też bleisure – termin powstały z połączenia angielskiego „business”, czyli biznes z „leisure”- wypoczynek. Inne terminy określające to samo zjawisko to: bizcation i workcation. Odnoszą się oczywiście do tego samego, czyli połączenia pracy z wypoczynkiem w pięknym miejscu. To świetne rozwiązanie, jeżeli chcemy wyrwać się z domu, zmienić nieco otoczenie, jednak nie możemy wziąć dłuższego urlopu.

W wyniku pandemii Covid w wielu branżach zmienił się model pracy. Coraz częściej korzystamy z możliwości pracy zdalnej czy hybrydowej. To doskonała okazja, żeby wyruszyć w świat, za dnia pracując, popołudniami i wieczorami ciesząc się turystycznymi walorami wybranego miejsca. Praca z widokiem na ocean, do którego możemy wskoczyć w ramach krótkiej przerwy brzmi kusząco, prawda?

Tropem ulubionych bohaterów

W czasie pandemii obejrzeliśmy niezliczone seriale i przeczytaliśmy tomy książek. Nie jest ciężko zżyć się z bohaterami, z którymi spędzamy długie godziny, a ich przygody stanowią dla nas odskocznię od szarej codzienności. Kolejnym pomysłem na wakacje może być odwiedzenie miejsc, które odegrały kluczowe znaczenie w ulubionych produkcjach czy powieściach.

Wielka Brytania tropem młodych czarodziejów i mugoli czy przystojnego agenta brytyjskiego wywiadu? Słoneczna Hiszpania i miejsca, gdzie rozgrywały się najciekawsze akcje z udziałem ośmioro zamaskowanych przestępców napadających na mennicę narodową? Nowy Jork i tournée po kawiarenkach, restauracjach i barach, gdzie kolejnymi drinkami raczyły się cztery przyjaciółki nieustępliwie poszukujące miłości bądź młodzi, bogaci nastolatkowie z Upper East Side, których każdy krok śledziła tajemnicza blogerka? Wszystko zależy od nas! Zaplanujmy zwiedzanie krok po kroku i ruszmy w tę niesamowitą przygodę. Spora szansa, że na szlaku napotkamy innych fanów, być może z najodleglejszych zakątków świata.

Podróże kształcą… i kosztują

Dlatego warto planując wyjazd, warto zawczasu zaplanować także jego finansowanie. Mamy pewną radę: wystarczy wziąć udział w nowej edycji Multiloterii! Już teraz w najbliższym finale, 23 czerwca, do wygrania 250 000 zł. Wejdziecie do gry wysyłając SMS pod nr 7223 (2,46 z VAT) o treści MULTI lub zgłaszając się online. Korzystając z tej ostatniej opcji, czekają atrakcyjne bonusy, które umożliwią zwiększenie szans w losowaniu finałowym!

Dodatkowo każdy, kto zgłosi swój udział w zabawie, ma szansę wygrać samochód. W Wielkim Finale tej edycji czeka nowa Toyota Aygo. Losowanie już 25 czerwca.

Multiloteria to zabawa organizowana przez spółkę Euroloterie, doświadczoną firmę specjalizującą się w organizacji konkursów i loterii. Aktualnie trwająca edycja zabawy potrwa do 25 czerwca 2021 roku.

Finałów słuchajcie na antenie Radia ZET!