Zamknij

Góra kry lodowej na tle zachodu słońca. Niezwykłe widowisko na Półwyspie Helskim

26.02.2021 08:38
Kra lodowa na plaży
fot. Shutterstock

Na facebookowej grupie "Chałupy" pojawiło się zdjęcie autorstwa polskiej fotografki, które pokazuje spektakularne zjawisko nad polskim morzem. Artystce udało się uchwycić górę kry lodowej na tle zachodzącego słońca. Widok zapiera dech w piersiach.

Temperatura w ostatnich dniach bardzo nas rozpieszcza i mogliśmy już poczuć pierwsze podrygi wiosny. Nie oznacza to jednak, że zima odpuściła na dobre. Zarówno w górach, jak i nad morzem utrzymuje się śnieg i lód. Rozpuszczenie tak dużej ilości zmarzliny zajmie trochę czasu.

I to właśnie dzięki temu mamy okazję obserwować niezwykły spektakl, jaki powstał ostatnio nad Morzem Bałtyckim. Fotografce Kasi Foigt udało się go uchwycić na zdjęciu. Pochwaliła się w sieci fotką, która pokazuje górę kry lodowej na tle zachodzącego słońca w Chałupach. Internauci są zachwyceni tym widokiem.

Góra kry lodowej na tle zachodu słońca. Niezwykłe widowsko na Półwyspie Helskim

To, że Morze Bałtyckie jest doskonałym celem wycieczek o każdej porze roku, wie większość z nas. Ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, na jakie perełki można tam trafić. Niedawno pisaliśmy o tym, że na wysokości Międzyzdrojów Bałtyk pokrył się grubą i solidną warstwą lodu, a także śniegu. I wyglądał przy tym obłędnie.

Teraz z kolei lód przyczynił się do powstania niezwykłego spektaklu w rejonie Półwyspu Helskiego. To właśnie w niewielkiej miejscowości Chałupy udało się zrobić zdjęcie góry kry lodowej na tle zachodzącego słońca. Fotka autorstwa Kasi Foigt trafiła do internetu i zyskała sławę.

Kra spiętrzyła się w pobliżu tutejszej plaży, a zachodzące słońce oświetliło ją w przepiękny sposób. Nabrała ona szaro-niebieskiego odcienia i wywołała niemałe poruszenie wśród osób komentujących to zjawisko w sieci.

Pięknie to wygląda.

 

Wow - czytamy pod fotografią.

A jak wam się podoba takie widowisko?